На Вінниччині організували тиждень відпочинку з родинами для захисників, які відновлюють здоров’я в медичних закладах області.
Упродовж семи днів оборонців навчатимуть складати FPV-дрони та робити масажі, також з ними працюватиме психолог. Таке дозвілля та проживання їм організували на одній із баз відпочинку.
За словами волонтера та власника комплексу Віталія Павловського, так хочуть не лише подякувати оборонцям за захист, а й перевірити наскільки це місце є зручним та адаптованим для людей з інвалідністю. А заразом — допомогти повернутися їм до цивільного життя.
"Результат якого хочемо досягти, щоб хлопці після такої психологічної реабілітації не опускали рук, готувалися до цивільного життя, поверталися до своїх дружин, дітей психологічно врівноваженними. Також хотіли для більшості з них знайти роботу. Проблема наразі з чоловіками: бізнес потребує працівників, а хлопці потребують роботи. Ось це наша задача, щоб в кінці хлопці могли жити повноцінним життям", — розповів Віталій Павловський.
Серед учасників ініціативи — родина захисника України, бійця бригади "Червона Калина" Дмитра Вінара. Повномасштабне вторгнення РФ чоловік зустрів на третьому місяці строкової служби, згодом підписав контракт та боронив Батьківщину до березня цього року, доки не отримав поранення на Запорізькому напрямку. Суспільному розповів, що той день пам’ятає до найдрібніших деталей.
"Я до товариша кажу: "Не кидай, в мене жінка через три місяці має народити. А він: "Не діждешся. Хіба я тебе покину? Я тебе винесу", — розповів Дмитро Вінара.
Дружина оборонця — Христина, розповідає, що у день, коли чоловік отримав поранення, — донька Емілія дуже сильно почала штовхатись у животі.
"7-8 березня мала настільки штовхалась, що я сиділа і плакала, телефоную мамі, бабусі, кажу, що мені боляче… А потім проходить час, Дмитро виходить на зв’язок і каже: "Я ногу втратив, в мене нема ноги". А я кажу: "І що? Для мене нічого не змінилося", — розповіла Христина Вінар.
На цій базі відпочинку бійці, які проходять реабілітацію у шпиталях, не лише проводять час із родинами, а й отримують оздоровчі процедури та займаються із психологами.
"Реабілітація дуже важлива у лікуванні військових: не лише фізична, а й психологічна. Це дуже потрібно, бо хлопці стають більш відкритими у своєму колі", — сказала військовий психолог Тетяна Гаврилюк.
Ще один напрям реабілітації — масаж. Масажист Анастасія Буш показала дружині військовослужбовця, як допомогти чоловіку. В Олега Павлюкевича — три поранення, внаслідок останнього втратив частину ноги. Нині чоловік має проблеми з хребтом.
"Наше завдання показати тілу, що ми не йдемо до нього в агресію. Ми його масажуємо, розігріваємо маслом. Коли дружина вдома, і він вдома, немає можливості відвідувати масаж, такі варіанти дуже легко робити. Потрібно розслабляти м’язи, бо вони спазмуються, іде компенсація. Тому в домашніх умовах, це не те що класно зробити, це необхідно зробити", — сказала Анастасія Буш.
Волонтер Ігор Поліщук навчає оборонців та їхніх рідних складати дрони. За його словами, це допоможе і фронту, і захисникам. Вони зможуть опанувати ще одну професію, яка буде потрібною і в мирний час.
"Знайомимо з комплектуванням дрона, як збирається, що для цього потрібно, розповідаємо про перспективи, де ці навички можна застосувати", — сказав Ігор Поліщук.
Цього разу на базі відпочинку захисники пробудуть тиждень.
"Здебільшого якщо роблять подібні ініціативи, то лише для чоловіків, але жінкам теж важко. Дуже добре, що це організовано саме для сім’ї", — сказала дружина військового Христина Вінар.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp