У Вінниці п’ять жінок проходять стажування на водійок трамваїв. Після навчання та складання тестів на знання правил дорожнього руху вони стали до роботи на маршрутах міста, де перевозять пасажирів. Навчання включає теоретичну підготовку та практичні заняття на трамваях, а також освоєння технічних аспектів роботи. Після завершення курсу ці жінки стануть водійками трамваїв Вінницької транспортної компанії.
Про це Суспільному розповів тимчасовий виконувач обов’язків Вінницької транспортної компанії Олександр Нечаєв.
Людмила Гелетка, одна з нових стажисток, раніше працювала продавцем, а тепер обрала більш стабільну професію водія трамвая. Жінка розповіла, що, хоч і робота морально важка, вона приносить впевненість завдяки соціальним гарантіям.
"Захотілося стабільності, дійшла до того віку, що продавець уже не та професія. Хочеться впевненості. Тут є соцпакети, оформлення повністю, оплата лікарняних, відпусток, – розповіла Людмила Гелетка. — Морально важка робота. Має 360 градусів голова крутитися: і дзеркало праве, і дзеркало ліве, і пасажири. Відповідальність дуже велика. Але надіюся, що справимося, що буде все добре".
Наталя Кочубей, яка до війни працювала за кордоном, вирішила змінити професію за порадою синів, які служать на фронті.
"Кажуть: "Мамо, щоб тобі не було нудно сидіти вдома". Син старший побачив оголошення, що набирають водіїв трамваїв. Пішла, записалася, пішла навчатись", — розповіла жінка.
За словами Наталії, спочатку було складно, але завдяки гарному наставництву вона освоїла нову професію.
"Нічого не розуміла, що робиться, таке велике — як загальмувати, як зупинити, ні на кого не наїхати, нікого не вдарити. Але в нас була дуже хороша вчителька, добре пояснювала, дуже допомагала. Тому, думаю, що ми всі поїдемо", — сказала Наталя.
Навчання триває шість місяців і включає 54 години навчальних водінь, після чого стажерки відпрацьовують ще 238 годин на маршрутах.
"Для того, щоб стати водієм трамвая, треба прийти до нас. На початку навчання ми укладаємо договір. Навчання платне. Люди, які закінчили й хочуть працювати, 100% приходять до нас на роботу. І потім протягом 36 місяців рівними сумами здійснюється відрахування за навчання. Складові вартості навчання залежать від вартості електроенергії, зарплати водіїв-наставників. Тобто для кожної групи кошторис окремий", — розповів Олександр Нечаєв.
Крім водіння, стажистки вивчають технічні аспекти трамвая, включаючи усунення найпоширеніших несправностей.
"Під час руху в нас може виникнути технічна несправність дверей, і ми маємо її усунути. Несправні двері блокуємо, рухаємося до кінцевого пункту, викликаємо слюсаря", — сказала водійка трамвая Ірина Мізин.
Завершивши курс, ці жінки приєднаються до команди Вінницької транспортної компанії, де чекають нових водіїв у зв'язку з відсутністю кадрів через мобілізацію.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp