На Вінниччині впроваджують реформу старшої школи. Вона є частиною загального проєкту "Нової української школи". Старшокласники зможуть обирати предмети для поглибленого вивчення.
Про це Суспільному розповіла заступниця міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Як зазначила заступниця, основна мета – забезпечити доступ до якісної освіти старшокласників. Реформа передбачає навчання старшокласників 10, 11, 12 класів.
"Діти мають можливість робити три рівні вибори. Вони обирають профіль, за яким хочуть вчитися. У межах цього профілю вони можуть обрати предмети, за якими хочуть поглиблено вчитись. Третій рівень вибору – це курси поза межами профілю, які для них цікаві", – сказала Надія Кузьмичова.
У громадах, де навчається у школах мало дітей, будуть організовувати один академічний ліцей на декілька громад, розповіла Надія Кузьмичова. У цих ліцеях має бути відповідна матеріальна база. Адже для профільного вивчення деяких предметів, варто мати додаткову техніку.
Такі ліцеї відкриються, якщо на кожному році навчання будуть здобувати освіту мінімум 100 осіб, якщо в 10-му класі вчиться лише 30 дітей, у такому випадку у громаді не зможуть відкрити такий ліцей.
"Це може бути три, чотири класи, або і п’ять. А чому 100 осіб? Для можливості забезпечення цього вибору, нам необхідна певна кількість учнівського контингенту. Коли на одному профілі може вчитись не двоє, троє чи п'ятеро дітей, а коли вони плюс-мінус рівномірно розподіляються між тими профілями, які відкриті на базі цього ліцею", – пояснює заступниця міністра.
За словами директора департаменту гуманітарної політики Вінницької ОВА Володимира Буняка, така система дозволить дітям не вивчати всі 14 предметів, а обрати для себе 7.
"Це значно менше навантаження. Вони будуть визначати профільний предмет, який необхідний для вступу в вищий навчальний заклад. Так вони продовжать свою освітню траєкторію. Їхній 10-й клас буде таким, який дозволить визначитися з профілем далі", – сказав Володимир Буняк.
За забезпечення 606 навчальних закладів освіти, які діють на Вінниччині відповідатимуть саме територіальні громади.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp