"Іноді доводиться працювати по 27 годин", — медики бригади "Червона Калина" розповіли про порятунок бійців

"Іноді доводиться працювати по 27 годин", — медики бригади "Червона Калина" розповіли про порятунок бійців

Робочий процес в стабілізаційному пункті на Донецькому напрямку
Медики бригади "Червона калина" за роботою. 14 Штурмова Бригада НГУ

В стабілізаційному пункті на Донецькому напрямку медикам бригади "Червона Калина", що дислокується на Вінниччині, доводиться працювати іноді по 27 годин.

Поранені з медевака броньована медична автівкапоступають цілодобово. Тут їх оглядають, уточнюють діагнози, надають необхідну допомогу, стабілізують та відправляють до військових госпіталів та лікарень. Про це розповіли на Fаcebook-сторінці бригади "Червона Калина".

Хірург Богдан Журавель на фронті з початку повномасштабного вторгнення. Раніше працював із пораненими на Запорізькому напрямку, зараз рятує життя на Донеччині. Розповідає, що типи поранень під час роботи на різних напрямках відрізняються.

"Різниця у тому, що тут бойові дії проходять з великою інтенсивністю стрілецьких боїв. Відповідно, тут на багато частіше зустрічаються кульові поранення. На Запорізькому напрямку була велика сіра зона, працювали дрони постійно, артилерія і більшість поранень були уламкові. Це усе створює свої особливості та відмінності в алгоритмі надання допомоги", — пояснив хірург.
Медики бригади "Червона калина" за роботою
Медики бригади "Червона калина" за роботою. 14 Штурмова Бригада НГУ

За його словами, є дві великі різниці між стабілізаційним пунктом і передовим хірургічним відділенням. В стабілізаційному пункті хірург майже не виконує хірургічну роботу.

"Умовно кажучи, це боротьба з невідкладними станами й зупинка кровотечі. Якщо ми говоримо про передову хірургічну групу, то це вже хірургія. Перші ланці damage control — цетака велика система яку запровадили у всьому світі. Вона включає етапну боротьбу з травмами. На першому рівні ви робите те що терміново потрібно, відправляєте людину на наступний рівень, там робляться додаткові опції і на кінцевому рівні вже йдуть реконструктивні операції", — розповів Богдан.

Як розповів во. ординатора операційно-перев'язного відділення Іван Грига, на стабілізаційний пункт поступають пацієнти з медивака.

"Ми їх оглядаємо, уточнюємо діагнози, тому що вони можуть приїхати з якимось первинним діагнозом. Надаємо весь об'єм допомоги, це в нас дренування грудної клітки, зупинка кровотеч, і відправляємо вже готового стабільного пацієнта, якому вже нічого не загрожує, на подальший рівень — у військово-медичний госпіталь", — пояснив Іван Грига.

За його словами, всі працюють по 27 і більше годин.

Наприклад, якщо нас поранені, то ми не можемо просто передати зміну, доки ми не закінчимо зі своїми хворими, які до нас поступили. Це як одна велика команда. Якщо хтось колись грав футбол або якісь інші команди від спорту, то це максимальна команда, яка вже грає багато-багато років, всі знають один одного, і всі працюють на результат", — додав медик.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

На початок