У місті Бар на Вінниччині українські ветерани записують збірку аудіоказок під назвою "На вушко". Проєкт передбачає озвучення 15 українських народних казок. Участь у ньому беруть вісім ветеранів, для яких цей процес стає частиною творчої реабілітації. Казки можна буде безкоштовно прослухати на онлайн-платформах.
Як розповів Суспільному директор барського МХАТу Роман Григор’єв, це грантовий проєкт від їх театру.
Однією з казок, яка буде включена в збірку — "Заяче сало". Її озвучує ветеран російсько-української війни Віктор Кімаківський. Для нього це завдання виявилося нелегким — відтворити характери і настрої героїв різними голосами, підсилюючи текст емоціями, було справжнім викликом.
"Я можу прочитати так, як від мене вимагається. Якби не зміг, мене б просто попросили за двері", — поділився Віктор.
За словами режисерки Ірини Дєдової, спочатку військові часто висловлюють сумніви у своїх силах. Проте, коли вони чують свій голос у записі, їхня впевненість зростає. Цей процес стає для них своєрідною реабілітацією, зануренням у чарівний світ казок.
Олександр Дєдов, звукорежисер та учасник ЗСУ, працює з ветеранами над записом казок та створює музичний супровід, який повністю є його авторським продуктом. Він зазначає, що часто доводиться переконувати військових, що не обов’язково все вдається з першого дубля, і що вони можуть записуватися частинами, досягаючи кращого результату.
"Всі вони кажуть: "Ой, я не знаю… Ти мені включиш — я послухаю. Якщо якась єрунда, знайди іншого". Але слухають і такі: "Ого, я ще щось можу!", — розповів Олександр Дєдов.
Віктор Кімаківський, який вже тричі служив в армії, зізнався, що через службу майже не бачив своїх п'ятьох дітей. Для нього участь у цьому проєкті — це можливість, хоч і частково, компенсувати той час, коли він не був поряд зі своєю родиною.
"Хай хоча б онуки слухатимуть казки голосом дідуся", — зазначив Віктор.
У проєкті беруть участь сім ветеранів і одна ветеранка. Наразі вже озвучено 13 казок із 15 запланованих. Завершена збірка буде доступна для безкоштовного прослуховування на Facebook-сторінці Барського МХАТу, YouTube, а також на музичних платформах Spotify та Apple Music.
Проєкт реалізується завдяки гранту у розмірі 170 тисяч гривень від Українського культурного фонду, що покриває витрати на звукозапис, оренду обладнання та створення ілюстрацій до казок. Режисерка Ірина Дєдова зазначила, щоб не порушити авторські права обрала українські народні. Й такі, щоб були не з надто жорстоким сюжетом і не задовгі.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube