У Вінниці 3 та 4 серпня проходить благодійний турнір з пляжного волейболу "Крила перемоги". Участь у змаганнях беруть 34 команди: 10 — жіночих та 24 — чоловічих.
Про це Суспільному розповів співорганізатор змагань та суддя національної категорії Євген Умінський.
"Це восьмий благодійний турнір, який ми проводимо. Починалося все у місті Ужгород, тоді ще донатили на ЗСУ, зараз — співпрацюємо зі спецпідрозділом "Крила" Головного управління розвідки Міністерства оборони. Так, у 2022 році провели два турніри в Ужгороді, у 2023 році — у Вінниці та Хусті, цьогоріч провели чотири турніри: в Одесі, Хмельницькому, Хусті та сьогодні у Вінниці", — розповів Євген Умінський.
За його словами, участь у турнірі беруть команди зі всієї України.
"Є представники західних, східних областей, спортсмени з Києва, навіть із Маріуполя, звісно що ВПО. Наша мета — це розвиток волейболу та єднання українців. І, звісно, збір коштів. Хочемо показати, що кожен укранець повинен зробити свій вклад у перемогу. Не потрібно сподіватися лише на ЗСУ, треба доєднуватися і допомагати уже сьогодні. Чим швидше всі зрозуміють, що у єдності наша сила, тим швидше ми переможемо", — вважає Євген Умінський.
Серед учасників турніру — майстер спорту з пляжного волейболу, тренер та співорганізатор заходу Михайло Скукіс з Ужгорода. Спортсмен не пропустив жодного турніру "Крила перемоги", у Вінницю приїхав вдруге.
"Пляжний волейбол — це олімпійський вид спорту. На відміну від класичного волейболу, у команді — двоє гравців, замін немає. Грають на рахунок до 21 очка з двох виграних партій, якщо нічия — грається третя партія до 15 очок, — пояснює волейболіст, — Турнір має дуже хороший рівень. Тут постійно годують учасників, допомагають з проживанням, готують хороші призи. Рівень та кількість команд постійно росте. Наприклад, минулого року у Вінниці було 16 чоловічих команд, цьогоріч — 24".
Вдруге бере участь у турнірі, який організовують у Вінниці — професійний спортсмен Ілля Поліщук з Козятина. Каже, що учасникам не завадив навіть дощ. Попри те, що упродовж дня він починався декілька разів, гру не припиняли.
"Минулого року турнір був трішки менший. Цьогоріч — дуже багато команд. Такі турніри — це поєднання приємного з корисним. Ти насолоджуєшся грою і при цьому донатиш. Організація на вищому рівні, сюди хочеться приїжджати. Грав проти пари з Ужгорода разом зі своїм напарником — Борисом Яковлєвом, він — харків'янин. Минулого року також були ув команді, він — на позиції ліберо, а я — пасуючий. Наразі виграли дві гри", — поділився Ілля Поліщук.
Під час заходу розгорнули польову кухню, де частували гостей і учасників борщем. А також — організували майстер-класи для дітей, доєднатися до яких можна було за донат.
"Діти малювали патріотичні листівки, які могли подарувати рідним, що служать, або ж залишити, щоб ми передали їх на передову захисникам. Другий майстер-клас — це акриловий живопис трафаретом і спонжами. Використовували жовто-блакитні кольори й малювали голуба миру з гілочкою у дзьобику. Також розписували відстріляні гільзи зі спеціальними отворами для мотузочок, виходили оригінальні прикраси на шию", — розповіла художниця та викладач ANT "Фабрика талантів" Наталія.
Усі учасники турніру робили благодійні внески. Також за бажанням до донатів долучалися і глядачі. Зібрані кошти спрямують на виготовлення армії дронів Спецпідрозділу "Крила" за підтримки ГУР МО.
За словами співорганізатора змагань Євгена Умінського, упродовж першого дня вдалося зібрати близь ко 100 тисяч гривень.
"Турнір є частиною великого збору, який триває з березня. Запланована сума 880 тисяч доларів, із них наразі зібрали 853 тисячі доларів. Плануємо закупити триста FPV-дронів та сто літаків-камікадзе "Darts". Один такий коштує тисячу доларів. Як вони виглядають, під час турніру може побачити кожен охочий", — розповіла представниця благодійного фонду "Старлайф Благодійність" та співорганізаторка заходу Олена Кулік.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube