У Центрі реабілітації обласної психоневрологічної лікарні ім. Ющенка розпочалися навчання з терапії кисті для українських фахівців. Тренінг проводить ерготерапевтка з 38-річним досвідом роботи Аніта Кларк, яка приїхала до Вінниці з Австралії.
За словами очільниці центру Олени Долинної, навчання з терапії кисті є вкрай необхідними, адже серед пацієнтів центру чимало людей з ампутаціями, деформаціями кінцівок, больовими синдромами та набряками, спричиненими травмами.
Протягом тренінгу Аніта Кларк ділиться з вінницькими реабілітологами знаннями та навичками щодо:
- Оцінювання станів верхньої кінцівки після травми або перенесеної хвороби;
- Застосування методів терапії кисті для покращення функціонування кінцівки та зменшення набряків;
- Виготовлення ортезів з термопластику – спеціальних пристосувань для реабілітації.
Євген Пащенко півтора року працює ерготерапевтом у 1 міській лікарні. За його словами, отриманим досвідом ділитиметься з колегами. Напередодні тренінг для медиків проводила у Києві.
Окрім теоретичних знань, учасники тренінгу мають можливість набути практичного досвіду під керівництвом Аніти Кларк.
"Моя місія тут – поділитися власним досвідом з українськими колегами. Я бачу, що лікарі в Україні мають гарну кваліфікаційну підготовку, проте хочу розказати їм про ті методи, які використовують лікарі в Австралії вже багато років. Вважаю це своїм обов'язком", – пояснила Аніта Кларк.
Євген Пащенко півтора року працює ерготерапевтом у 1 міській лікарні. За його словами, отриманим досвідом ділитиметься з колегами.
"Такий досвід нам потрібен, зараз багато хворих у нас у відділенні. Я впевнений, що ці знання ми з командою будемо використовувати на практиці", — пояснив ерготерапевт Євгеній Пащенко.
Також австралійська фахівчиня навчає як виготовляти ортези з термопластикуСпеціальні пристосування, які призначають для реабілітації при лікуванні травм і захворювань верхніх кінцівок. Спочатку вирізають заготовку, далі її занурюють в окріп для гнучкості матеріалу. Після цього пацієнту роблять індивідуальний ортез. Він дає можливість покращити функціонування кінцівки та зменшити набряки.
"Це як профілактика подальших ускладнень, якщо є травма нервів. Також для лікування після опіків, щоб не було обмеження руху", — зазначила ерготерапевтка центру реабілітації Юлія Барська.
Участь у тренінгу беруть 50 реабілітологів з Вінниччини. Навчання триватимуть до кінця тижня, а потім Аніта Кларк вирушить до Івано-Франківська.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube