На Вінниччині відкрили меморіальну дошку загиблому поліцейському Максиму Зарецькому

На Вінниччині відкрили меморіальну дошку загиблому поліцейському Максиму Зарецькому

Меморіальна дошка Максиму Зарецькому
Меморіальна дошка Максиму Зарецькому. Поліція у Вінницькій області

У Бершаді, що на Вінниччині, на честь загиблого поліцейського Максима Зарецького встановили меморіальну дошку. Зрорбили це на фасаді відділу поліції, в якому служив хлопець.

На Вінниччині відкрили меморіальну дошку загиблому поліцейському Максиму Зарецькому
На Вінниччині відкрили меморіальну дошку загиблому поліцейському Максиму Зарецькому. Поліція у Вінницькій області

Про це йдеться на сайті Поліції у Вінницькій області.

На відкриття прийшли колеги правоохоронця, його рідні та близькі.

"Півтора року він віддано служив у секторі реагування патрульної поліції та до останнього виконував свій обов’язок. Ми всі завжди пам’ятатимемо його подвиг", сказав заступник начальника Управління превентивної діяльності Володимир Євчен.

Що відомо про напад на поліцейських

  • 20 квітня під час комендантської години у Гайсинському районі патрульні зупинили автомобіль, в якому перебували двоє чоловіків. Під час перевірки документів вони відкрили вогонь.
  • Від отриманих поранень загинув рядовий поліції інспектор сектору реагування патрульної поліції відділу поліції №1 (Бершадь) Гайсинського райуправління Максим Зарецький.
  • Поліцейський, який отримав поранення, перебуває у Бершадській районній лікарні. Його здоров'ю нічого не загрожує, повідомила Суспільному головна лікарка закладу Лілія Брикуля.
  • Разом з поліцейськими, в яких стріляли на Вінниччині, був цивільний чоловік. Правоохоронці везли його на освідування.
  • Увечері 20 квітня на Вінниччині знайшли автомобіль, яким пересувалися підозрювані у вбивстві поліцейського. Також разом із ним виявили боєприпаси.
  • 21 квітня в Одеській області правоохоронці затримали чоловіків. Підозрювані, двоє військових, 52 та 26 років, батько та син, уродженці Вінницької області.
  • Під час затримання підозрювані зізналися, що на правоохоронців напали, оскільки перевозили бойові гранати. Після інциденту вони планували втекти з України.

Спогади про Максима:

  • Перша вчителька, Наталія Нечитайло: "Максим був лідером у класі, завжди допомагав однокласникам, поважав дівчаток."
  • Вчитель фізкультури, Олександр Оперчук: "Максим вирішив стати правоохоронцем, попри вмовляння батьків. Він готувався до вступу самостійно, був патріотом."
  • Одногрупник, Дмитро Шуляк: "Максим був наполегливим та завзятим. Ми називали його "тигром". Він хотів далі просуватися, служити народу України."

Поховали Максима Зарецького на центральному кладовищі Бершаді. Звання капрала йому присвоєно посмертно

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок