"Перших два дні у нас були просто сльози", — для дружин полеглих оборонців з Вінниччини провели ретрит в Карпатах

"Перших два дні у нас були просто сльози", — для дружин полеглих оборонців з Вінниччини провели ретрит в Карпатах

Прапор
Прапор. Суспільне Вінниця

Для дружин 19 полеглих захисників з Вінниччини організували шестиденний ретрит в Карпатах. Жінки перебували там тиждень.

Про це розповіла виконавча директорка “Ветеранського простору” Марія Довжик.

Ретрит спрямований на те, щоб віднайти інструменти, за допомогою яких учасниці зможуть знайти ресурси жити далі. Була можливість подбати і про фізичний стан здоров’я: кожен ранок починався з басейну, руханки, психологічна група, вільний час обід, — зазначила Марія Довжик.

Нещодавно повернулася із ретриту Людмила — дружина полеглого бойового медика Дениса Вишаровського. Жінка згадує, що до повномасштабного вторгнення РФ він був водієм інкасаторського автомобіля. Перші дні буквально штурмував військкомати, аби його призвали на службу.

Мій чоловік Вишаровський Денис Валерійович пішов служити з перших днів війни. 26 березня був офіційно призваний. З перших днів служив, як водій-санітар. Але більшість часу, проводив в реанімації. Там навчився і крапельниці ставити, і перев’язки робити, — розповіла Людмила.

"Перших два дні у нас були просто сльози", — для дружин полеглих оборонців з Вінниччини провели ретрит в Карпатах
Прапор у Ветеранському просторі Вінниці. Суспільне Вінниця

Денис Вишаровський загинув 18 листопада 2023 року.

Прилетіла ракета "Іскандер". у їх невеличке приміщення. Коли був обстріл, вони туди ховалися. Нас ця війна дуже сильно змінила. Ми стали зовсім іншими. Ми перестали спілкуватись майже з усіма друзями. Залишилися друзі біля нас лише найсильніші, які допомагають, підтримують.

Повернулась із ретриту й Ія Кроленко. До повномасштабного російського вторгнення її чоловік — майор ЗСУ Олександр, працював у шахті міста Вугледар. Був учасником АТО/ООС. Востаннє з чоловіком жінка спілкувалася 16 червня 2022 року.

В кінці я йому сказала: "Цілую, обіймаю, люблю і він мені також сказав люблю. Це останні його слова були”, — згадує Ія Кроленко.

Наступного дня Олександр - загинув.

Він виїздив з завдання і трапився обстріл. В його машину влучила ракета, — додала Ія.

Нині Ія мешкає у Вінниці. Чоловіка поховала на Алеї Героїв, що на Сабарівському кладовищі. На групове усамітнення до Славська поїхала, аби поспілкуватися та обмінятися досвідом.

Перших два дні у нас були просто сльози. Кожну вислуховували, кожну намагались підтримати. В когось більший час після втрати, в когось менший. Енергетика була, як сестри. Психологи направляли нас, що ми маємо жити зараз, що наші чоловіки воювали за нас, щоб ми жили щасливо.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок