"Хочу знову бачити цей світ": військовий з Вінниччини шукає кошти для експериментального лікування в США

"Хочу знову бачити цей світ": військовий з Вінниччини шукає кошти для експериментального лікування в США

40-річний Олег Деркач з Жмеринського району на Вінниччині шукає допомоги у небайдужих людей для проходження експериментального лікування в США. Колишній військовий мріє про відновлення зору, який він втратив після підриву на протипіхотній міні під час виконання бойового завдання.

До початку повномасштабного вторгнення Олег Деркач працював на Жмеринському локомотивному депо. У березні 2022 року був мобілізований до 120-ї бригади територіальної оборони. Він служив стрільцем гранатометного взводу роти вогневої підтримки.

26 березня 2023 року Олег з побратимами підірвався на міні. Внаслідок вибуху він отримав тяжкі травми: відкритий перелом лівої гомілки, повністю втратив ліве око та отримав пошкодження правого ока.

"Я відчував, що в мене ніби рука є. Досі є передчуття, що в мене рука ніби в кулак зжата. Це ніби фантомні болі. В людей більше кінцівок немає, але якось живуть", — розповів Олег про те, як він відчуває відсутню ліву руку.

"Хочу знову бачити цей світ": військовий з Вінниччини шукає кошти для експериментального лікування в США
На фото Олег Деркач дає інтерв'ю кореспондентці Суспільне Вінниця. Суспільне Вінниця

Після численних операцій та реабілітації Олегу з'явився шанс відновити зір. Йому запропонували пройти експериментальне лікування в США, яке передбачає імплантацію чіпа в кору головного мозку та використання спеціальних окулярів з камерою. Ця інноваційна технологія може допомогти Олегу бачити світ, використовуючи штучний інтелект.

Крім зору чоловік планує протезування руки. Для цього проходив відповідне обстеження в одній із Львівських лікарень, де спеціалізуються на протезуванні.

"Мені сказали, що спочатку потрібно зробити зір, якщо буду бачити, то можуть поставити або механічний, або біомеханічний протез. Так, як у мене зору немає, то вони можуть тільки допоміжний протез поставити, гак на руку", — пояснив військовий.

За словами вінничанина, вартість лікування дуже висока, тому він та його родина шукають благодійників, які б допомогли їм зібрати необхідну суму.

З 16 лютого 2024 року Олег Деркач звільнений зі служби за рішенням ВЛК.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок