“Дитина почала питати: "Мамо, навіщо ти мене хотіла втопити?” — курсант розповів про порятунок хлопчика у Вінниці

“Дитина почала питати: "Мамо, навіщо ти мене хотіла втопити?” — курсант розповів про порятунок хлопчика у Вінниці

Курсант релокованого Харківського національного університету внутрішніх справ Артем Макаров розповів Суспільному про порятунок 8-річного хлопчика, якого намагалася втопити матір у Вінниці.

15 квітня Артем почув крик дитини, коли ішов набережною, та кинувся на допомогу.

"Перша думка була, що дитина вирішила поплавати, тому що тиждень тому була тепла погода. Подумав, що в дитини судома і вона почала тонути", — згадав Артем Макаров.

За його словами, набережна була порожньою, тому швидко вдалося пройти повз хащі до плеса річки. У воді курсант побачив жінку, яка намагалася втопити хлопчика. Як з'ясувалося згодом, це була його матір.

"Побачив, що одягнена жінка, десь на рівні комишів, вісім-десять метрів на глибині, проявляє зловмисні дії та топить дитину. Недовго думаючи, перестрибнув через паркан, спустився, зняв свої речі й стрибнув у воду. Дитина була в одязі. Відштовхнув маму, взяв хлопчика за верхній одяг і витягнув на берег", — розповів Артем Макаров.
"Дитина почала говорити: “Мамо, навіщо ти мене хотіла втопити” — курсант розповів про порятунок хлопчика у Вінниці
Курсант ХНУВСу Артем Макаров на набережній, де врятував життя дитині. Суспільне Вінниця

Він додав, що хлопчик плавати не вміє. Карету швидкої допомоги викликали патрульні, які були неподалік.

"Мати сама підпливла до берега, вона не потребувала допомоги. Почала розповідати, що вони тут опинилися випадково. Дитина це почувши, почала питати: “Мамо, навіщо ти мене хотіла втопити?”, — сказав курсант.

"Дитина почала говорити: “Мамо, навіщо ти мене хотіла втопити” — курсант розповів про порятунок хлопчика у Вінниці
Набережна, де курсант ХНУВС врятував життя дитині. Суспільне Вінниця

Хлопець також розповів, що правоохоронцем був його дідусь, саме тому обрав професію поліцейського.

"Він жодної секунди не думав, швидко прийняв для себе рішення і врятував дитину. Пишаємося цим хлопцем, будемо клопотати перед керівництвом МВС, щоб заохотити його", — сказав ректор ХНУВСу Валерій Сокуренко.

Що відомо

  • 15 квітня у Вінниці курсант ХНУВС Артем Макаров врятував 8-річного хлопчика, якого намагалася втопити матір. Хлопчика з переохолодженням доправили у лікарню. З ним перебуває батько.
  • 40-річну жінку, яку підозрюють у замаху на життя неповнолітнього сина, помістили до психіатричного закладу. Такий запобіжний захід на час слідства їй обрав Вінницький міський суд.
  • Якщо провину матері доведуть, їй загрожує до п'ятнадцяти років ув’язнення або довічне позбавлення волі.

На початок