Хабар голові ОВА і махінації з землею: повідомили про підозру колишньому керівникові Вінницького обласного лісгоспу

Хабар голові ОВА і махінації з землею: повідомили про підозру колишньому керівникові Вінницького обласного лісгоспу

Повідомлення про підозру посадовцеві
Повідомлення про підозру колишньому керівникові Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Вінницька обласна прокуратура

У Вінниці повідомили про підозру колишньому керівникові Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, який перебував на посаді у 2007 – 2022 роках. Його звинувачують в пропонуванні хабаря начальнику ОВА та незаконній передачі лісової ділянки для ведення бізнесу.

Махінації із землею

За даними слідства, у серпні 2019 року посадовець незаконно передав лісову ділянку площею 3,4 га на території Іллінецької територіальної громади товариству з обмеженою відповідальністю, одним з засновників якого був його зять. Про це йдеться на сайті Вінницької обласної прокуратури.

Термін користування складав 49 років, без сплати передбачених законодавством платежів та зі зміною цільового призначення ділянки для подальшої забудови.

" У грудні 2019 року, на основі наданого підозрюваним висновку, тодішній голова Вінницької ОДА підписав розпорядження про виділення вказаної лісової ділянки з умовою відшкодування збитків постійному користувачу – Дашівському лісництву; дотримання встановленого режиму використання земель, виконання встановлених обмежень та інших зобов’язань, передбачених законом і договором тимчасового користування", — йдеться в повідомленні.

Хабар голові ОВА і махінації з землею: повідомили про підозру колишньому керівникові Вінницького обласного лісгоспу
Земельна ділянка, яку незаконно передали у корстування ТОВ. Вінницька обласна прокуратура

Ігноруючи виконання цих вимог, товариство на отриманій ділянці розпочало будівництво відпочинкового комплексу – звело 10 будівель та господарчі споруди. Внаслідок таких незаконних дій державному лісопідприємству завдано збитків на 1,8 млн грн.

Звинувачення у хабарництві

Посадовця також звинувачують утому, що у 2022 році він запропонував хабар голові Вінницької ОВА. Таким чином хотів очолити Центрально-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства (м. Вінниця), утворене після реорганізації структури.

"Після відмови начальника Вінницької ОВА у будь-якому сприянні, підозрюваний надав йому конверт з грошовими коштами в сумі 25 000 доларів США. Про факт пропозиції хабаря очільник області повідомив правоохоронним органам", — розповіли у прокуратурі.

Посадовцеві повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, та наданні неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 369 КК України).

Слідчим за погодженням з прокурором до суду скеровано клопотання про застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Що відомо

  • Начальником Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства із серпня 2007 року був до реорганізації у 2022 році був Анатолій Бондар. Посаду керівника Вінницької обласної військової адміністрації з червня 2020 року займає Сергій Борзов.

На початок