"Янголи спорту": у Вінниці презентували виставку пам'яті полеглих спортсменів

"Янголи спорту": у Вінниці презентували виставку пам'яті полеглих спортсменів

Фотовиставка "Янголи спорту"
Фотовиставка "Янголи спорту". Суспільне Вінниця

У Вінницькому художньому музеї презентували фотовиставку "Янголи спорту", присвячену полеглим на війні спортсменам. Серед них — чемпіони світу, Європи, багаторазові переможці з олімпійських та неолімпійських видів спорту.

На відкритті були присутні родичі та друзі загиблих. Про це Суспільному розповів ініціатор проєкту Ілля Шевляк.

"Це найбільш болючий проєкт, який реалізовується Спортивним комітетом України. Наші спортсмени, історії яких представлені в цьому проєкті, не стали винятком. Вони одні з перших взяли до рук зброю і почали боронити нашу країну", — пояснив Ілля Шевляк.

Фотовиставка "Янголи спорту"
На фото загиблі внаслідок війни спортсмени в рамках фотопроєкту "Янголи спорту". Суспільне Вінниця

На фотовиставці презентували 120 фотографій з історіями тренерів та спортсменів, які загинули на війні. Представлені й історії дев'яти вінничан.

Один з них — Валерій Родіонов, який відзначився у боксі, отримавши звання кандидата в майстри спорту. Він обрав кар'єру у військовій сфері, служив у поліції та спецпідрозділах. Загинув 15 березня 2024 року під час бойового завдання.

"Я втратила свого друга, свого коханого чоловіка Валерія Родіонова. Це дуже страшний біль, до якого ніколи не будеш готовий. Навіть, якщо знаєш всі ризики служби. Ці воїни робили неможливе для нашого захисту", — зазначила Діана Родіонова, дружина військового.

Фотовиставка "Янголи спорту"
На фото загиблі внаслідок війни спортсмени в рамках фотопроєкту "Янголи спорту". Суспільне Вінниця

Серед полеглих на російсько-українській війні — 37-річний Юрій Янович, який був відомим веслувальником та тренером. Почавши з веслувального слалому, він став майстром спорту, а пізніше виступав у водному туризмі. Після повномасштабного вторгнення став добровольцем.

Загинув Юрій Янович 25 вересня 2023 року, виконуючи бойове завдання. На виставці були присутні його батьки, колишня дружина та донька.

"Про героїв мають говорити, про них мають пам'ятати. Дуже боляче близьким, коли за них забувають. Син був душею компанії, гарним спортсменом, любив життя та людей. Ми вдячні командуванню спецпідрозділу "Артан", що про нього пам'ятають. Ми дуже хочемо, щоб повернули тіло Юрія. Це єдиний біль нашої родини", — розповів батько В'ячеслав Янович.

Фотовиставка "Янголи спорту"
На фото загиблий внаслідок війни спортсмен в рамках фотопроєкту "Янголи спорту". Суспільне Вінниця

Також виставку відвідав командир спецпідрозділу ГУР МО України "Артан" Віктор Торкотюк. За його словами, серед його підрозділу дуже багато спортсменів, які загинули захищаючи Україну.

"Це фізично, морально та психологічно сильні хлопці, які завжди йдуть першими. Підрозділ виконує спецоперації", — сказав командир спецпідрозділу ГУР МО України "Артан" Віктор Торкотюк.

Фотовиставка "Янголи спорту"
Відвідувачі фотовиставки "Янголи спорту". Суспільне Вінниця

Виставку організував спортивний комітет України. Переглянути фотопроєкт можна у Вінницькому художньому музеї до 1 травня.

На початок