"Він був відданий Україні": оборонця Богдана Корчуна з Вінниччини посмертно нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня

"Він був відданий Україні": оборонця Богдана Корчуна з Вінниччини посмертно нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня

Богдан Корчун
Богдан Корчун та його нагорода. Фото Наталі Володимирівни

"Він був дуже відданий Україні, тому з перших днів повномасштабного вторгнення оббивав пороги військкомату". Так про загиблого 24-річного оборонця Богдана Корчуна розповідає його хрещена Наталя Володимирівна. Військовий був командиром кулеметного відділення. Загинув у грудні 2022 на Луганщині. Посмертно оборонця нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Наталя Володимирівна поділилася з Суспільним спогадами про захисника, а також, посилаючись на слова його побратимів, розповіла про день, коли Богдан Корчун загинув.

"Він був дуже відданий Україні"

Богдан Корчун народився 8 вересня 1998 року у Вінниці. Згодом батьки переїхали у Могилів-Подільський. Там хлопець навчався у другому ліцеї. Після закінчення вступив у місцевий технікум, який закінчив із відзнакою.

"Богдан був довгоочікуваною дитиною. У сім’ї в нього дві старших сестри. Батьки хотіли синочка. Його дуже всі любили. Він був веселим в школі, гарно вчився. Коли він прийшов на ротацію, то казав мені: “Мамо Наташо, коли я прийду з війни, то буду вчитися на "айтішника", бо мені подобаються комп’ютери”. І все. І пішов, і не повернувся. Він був дуже відданий Україні. Турбувався за матір свою — Тетяну Корчун", — розповіла Наталя Володимирівна.

"Хлопці-побратими дали йому квоту довіри"

З перших днів повномасштабного вторгнення Богдан оббивав пороги військкомату, розповіла жінка.

"Було дуже багато людей, були великі черги. І йому весь час казали: “Прийдіть завтра”. Він два місяці ходив добровільно. А вже коли йому додому принесли повістку, не вагаючись ні секунди, він пішов до військкомату. Речі у нього були складені з першого дня повномасштабного вторгнення. У його друзів теж".

Богдана мобілізували до в/ч А7085. Оборонці були на Бахмутському напрямку, захищали східні кордони. З 20 листопада 2022 по 1 грудня у хлопця була відпустка. Відтак він повернувся у частину. А 22 грудня 2022 він загинув.

"19 грудня Богдан повернуся після відпустки до побратимів командиром кулеметного відділення. Його підвищили за мужність, за відвагу, за стійкість. Хлопці-побратими дали йому квоту довіри".
"Він був відданий Україні": оборонця Богдана Корчуна з Вінниччини посмертно нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня
Богдан Корчун. Фото Наталі Володимирівни

"Росіяни закидували наших хлопців усім, що в них було"

19 грудня оборонці під командуванням Богдана заступили на передові позиції села Невське Луганської області. Саме тоді там стояла вінницька військова частина, де служив Богдан, розповіла Наталя Володимирівна. У той період наші бійці відкинули росіян на вісім, а на деяких ділянках на 18 кілометрів.

"Росіяни були такі оскаженілі, що вони закидували наших хлопців усім, що в них було. У той день, коли Богдан загинув, з шостої до восьмої ранку наші відбили атаку. Піхота була. І вони відбили атаку, і все було нормально. Їх було дванадцять людей на позиції. І потім знову почався штурм цих позицій. І наш Богдан, бувши командиром кулеметного відділення, дав команду: “Хлопці, ми нікуди не йдемо. Ні на крок звідси, бо не можна відходити і здавати землі”. Вони були в окопах".

Близько 10:40 важке поранення отримав побратим Богдана. Похресник Наталі був ще й парамедиком. Однією рукою він уколов пораненому знеболювальне, аби полегшити біль. Побратим лежав і стікав кров’ю. Він сам собі наклав турнікет. Українські військові продовжували відбивати атаки.

"Він як стріляв, так і сів в окопі"

Приблизно об 11:50 вистрілив російський танк вистрілив по українських позиціях.

"Танк вистрілив у дерево. Стовбур був великий. І осколок снаряда зрикошетив і ззаду зніс йому голову: верхній зовнішній квадрат головного мозку. Вийшло, що вся голова у нього випала на бронік, наперед. І він як стріляв, так і сів в окопі. І той побратим стікав кров’ю, і Богдан наш був двохсотий зразу. А винесли його лише о десятій вечора. Адже увесь день відбивали атаки. Побратими несли його 2,5 години до евакуаційних машин. А того пораненого побратима, якому Богдан уколов знеболювальне, його донесли. У свідомості він був. Але в автомобілі швидкої помер від крововтрати", — розповіла Наталя Володимирівна.
"Він був відданий Україні": оборонця Богдана Корчуна з Вінниччини посмертно нагородили орденом "За мужність" ІІІ ступеня
Родина Богдана Корчуна. Фото Наталі Володимирівни

29 грудня 2022 Богдана Корчуна поховали на Алеї Слави у Могилеві-Подільському. Командування написало лист подяки родині за те, що українські військові не здали позиції та стояли до останнього.

"Богдан як командир не допустив здачу позиції, не допустив, щоб хлопці попали в полон, бо тоді росіяни наступали з усіх сторін. Наші зайняли кругову оборону. Відбивалися. Один Богдан був тоді двохсотим, а той хлопець був трьохсотим. А всі решта десять людей вийшли з бою", — сказала жінка.

3 листопада 2023 року Богдана Корчуна посмертно нагородили орденом “За мужність” ІІІ ступеня. 22 березня 2024 відзнаку вручили матері полеглого оборонця — Тетяні Корчун.

На початок