Війна та інтим: психологині з Вінниці допомагають ветеранам та їхнім сім'ям налагодити стосунки

Війна та інтим: психологині з Вінниці допомагають ветеранам та їхнім сім'ям налагодити стосунки

Війна не просто руйнує міста та забирає життя, вона й негативно впливає на особисте життя людей. Травми, пережиті жахи, розлука з близькими – все це може призвести до серйозних проблем у стосунках, зокрема й інтимних.

Психологині з Вінниці Наталя Савратська та Тетяна Коновалюк започаткували ініціативу "Як відновити інтимні стосунки після поранення", щоб допомогти ветеранам та їхнім сім'ям налагодити стосунки після пережитих травм. Про психологічну, емоційну та фізичну допомогу ветеранам, їхнім дружинам та сім’ям, а також про важливість налагодження подружнього життя в умовах війни вони розповіли в етері Українське радіо: Вінниця.

"Сексуальні потреби та бажання нікуди не зникають, навіть після того, як людина пережила травматичні ушкодження. Навпаки, навіть самі зміни, які ви переживаєте, можуть відкрити нові можливості для вас та ваших партнерів", – наголосила Наталя Савратська.

Ініціатива "Як відновити інтимні стосунки після поранення" передбачає індивідуальні консультації з психологами, де фахівці допомагають людям:

  • Впоратися з емоційними та психологічними травмами, які заважають вести нормальне інтимне життя.
  • Налагодити комунікацію з партнером, адже війна часто стає на заваді щирому спілкуванню.
  • Вивчити нові способи отримувати задоволення, з урахуванням фізичних обмежень, які можуть виникнути після поранення.
  • Подолати бар'єри та страхи, які заважають людям знову відчувати себе впевнено та сексуально привабливими.

"Важливо розуміти, що кожна людина та кожна родина по-різному реагує на травму. Тому інтимні стосунки, звичайно, відновити буде важко та складно. І тому, коли виникають питання в таких людей, я раджу звертатися до фахівців", – підкреслює Тетяна Коновалюк, сімейна психологиня-сексолог.

Психологині зазначають, що вже отримали перші звернення від ветеранів та їхніх дружин. І хоча результати роботи з кожною парою індивідуальні, вже є перші успіхи.

"Ми бачимо, як люди, які звернулися до нас, стають більш відкритими один до одного, краще розуміють потреби один одного та починають знову відчувати близькість", – ділиться Наталя Савратська.

Один із військових (ім'я не уточнюється) повернувся додому з війни з пораненнями кінцівок. Він пройшов курс реабілітації, але його турбувала ще одна проблема: після травми він відчував труднощі в інтимному житті.

"Я соромився цього. Я думав, що зі мною щось не так. Я не хотів говорити про це з дружиною, але вона помітила, що щось не так", — зізнався військовий.

Дружина бійця переконала його звернутися по допомогу до психологів.

"На перших консультаціях я був дуже закритий. Але Наталія та Тетяна допомогли мені відкритися та розповісти про свої проблеми. Вони пояснили мені, що те, що я відчуваю, є нормальною реакцією на травму", — пояснив боєць.

Психологині навчили подружжя нових способів отримувати задоволення один від одного, з урахуванням фізичних обмежень чоловіка. Вони також допомогли їм налагодити комунікацію та знову відчути близькість.

"Завдяки допомозі Наталії та Тетяни я зміг подолати свої страхи та сором. Я знову відчуваю себе впевнено та сексуально привабливим. І наші стосунки з Оленою стали ще міцнішими", – розповів чоловік.

На початок