У Вінниці збирають вживаний одяг та взуття для тих, хто цього потребує: як допомогти

У Вінниці збирають вживаний одяг та взуття для тих, хто цього потребує: як допомогти

Вживаний одяг та взуття, а ще іграшки та книги можна приносити до пунктів гуманітарної допомоги, що у Вінниці. У пунктах прийому "Полум'я надії" та центрі від "Спільної справи", що у мікрорайоні "Сабарів" нині потреба є у чоловічому одязі та взутті, а ще жіночому, але великих розмірів.

Про це Суспільному розповіла завідувачка гуманітарного складу Тетяна Трушина.

Вживаний одяг
Фото: Суспільне Вінниця

По весняний одяг та взуття для онуків до гуманітарного складу "Спільна справа", що у мікрорайоні "Сабарів" прийшла переселенка з Донеччини Людмила Лузан. До Вінниці півтора року тому приїхали всією родиною, а це 12 осіб. Найменшому онуку два роки. Коли виїздили з собою взяли лише найнеобхідніше. Тому, до гуманітарного складу приходить, аби підібрати речі по сезону.

"Нас тут одягнули, взули, постільну білизну дали. І білизну, і колготки дитячі, і куртки, і зимові речі, ну все. Усіх — від дорослих до дітей. Я їм дуже вдячна", — розповіла переселенка.

Вживанний одяг
Фото: Суспільне Вінниця

Шукала куртку на весну 54 розміру, втім нічого не підібрала, каже пані Олександра. Жінка теж переселенка з Донеччини. Поки бере тільки книги.

"Я люблю книжки читати. Взяла три книжки документальних. Буду читати", — пояснила переселенка з Донеччини Олександра.

Вживанний одяг
Фото: Суспільне Вінниця

Речі до центру приносять небайдужі, розповіла волонтерка Світлана Новікова. Їх тут перевіряють та сортують.

"Люди привезли й ми сортуємо. Жіноче окремо, чоловіче окремо. І у нас є відповідно виділенні місця і ми там їх розкладаємо, щоб був порядок, щоб людина, яка прийде по речі бачила, де їй дивитися і який розмір. У нас все підписано. Там іграшки, а там взуття, там речі", — розповіла волонтерка Світлана Новікова.

Вживанний одяг
Фото: Суспільне Вінниця

У центрі одяг безкоштовно можуть взяти не лише переселенці, а й люди, які його потребують. Працюють тричі на тиждень — вівторок, середа та субота з 12 до 16 години.

"З одягу у нас є усе, але не всіх розмірів. Є і для новонароджених дитячі та підліткові. Подушки, покривала, є постільне. Треба більше чоловічого одягу, взуття треба дуже і жіночий одяг. Усе великих розмірів від 50 розміру і більше.", — розповіла завідувачка гуманітарного складу Тетяна Трушина.

Вживанний одяг
Фото: Суспільне Вінниця

Гуманітарну допомогу надають і у пункті прийому "Полум'я надії" у Вінниці. Безхатько Віктор каже, прийшов по одяг та взуття.

"Добре, що дають таку допомогу. Весняне щось дивлюся", — розповів безхатько.

Вживанний одяг
Фото: Суспільне Вінниця

Дитячого та жіночого одягу достатньо. Потреба у чоловічому, а ще у взутті 40-го та 42-го розмірів.

"Безхатьків багато, те що приносять люди — уже не вистачає, його мало. Зараз потреба у чоловічому одязі, взутті, спідній білизні. Чоловічий одяг треба всіх розмірів", — зазначив волонтер Сергій Капітула.

Вживаний, але чистий одяг можна здати:

  • ГО "Спільна справа" (вул. Черняховського, 82, телефон: +38 066 293 3232, +38 093 479 82 25).
  • ГО "Полум’я надії" (вул. Пирогова, 74, вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 12, телефон +38 096 006 36 05, +38 063 376 45 64).

На початок