В одному з місцевих закладів харчування презентували гастрономічний каталог культурного й паломницького маршруту Подільського шляху святого Якова. Розробили його у рамках проєкту "Шлях має тривати". Про це Суспільному розповіла координаторка і учасниця проєкту Надія Слободенюк.

У каталозі 22 рецепти українських страв, які зібрали під час експедицій у 11 громадах Вінницької та Хмельницької областей. “Браїлівські огірки”, які увійшли у каталог, розповідає, – це рецепт тамтешніх старожилів.
"В цій страві зібрано все те, що є під руками – тільки треба вміти його згрупувати так, щоб воно було цікавим та смачним для людей. Люди повинні знати свою історію, своїх предків, те, що вони робили, що вони їли, що вони співали", – каже Надія Слободенюк.

Секрет страви у тому, що квашені огірки тушкують разом з іншими інгредієнтами. Так, каже жителька Браїлова Ніна Матвійчук, овочі гармонійно поєднуються з м’ясом і квасолею.
"Інгредієнти, які тут розташовані вживалися всіма завжди. Тут були – м’ясо, квасоля, капуста, огірочки кислі, квашені, тут були помідори або томатний соус", – каже Ніна Матвійчук.
Проєкт "Шлях має тривати" реалізовує міський департамент маркетингу та туризму за грантової підтримки ЄС та Ради Європи– каже директор Олександр Вешелені.
"Проєкт, який ми сьогодні презентуємо носить назву “Шлях має тривати”. Задуманий він моїми колегами з департаменту маркетингу міста та туризму. Нашою метою було повернути увагу до маршрутів – туристичного та паломницького", – розповідає Вешелені.

До гастрокаталогу увійшов рецепт білого борщу, якому понад три сотні років. Готувала його дослідниця Подільської кухні Олена Павлова. Про таку страву, розповідає, довідалася від місцевих жителів села Маліївці, що в Кам'янці-Подільському, на Хмельниччині.
Гастрономічний каталог надрукували накладом у 200 примірників. Їх поширять у громадах, де збирали рецепти української кухні, – каже Олександр Вашелені та на сторінці Подільського шляху святого Якова.