Перейти до основного змісту
Міністерка економіки України зустрілася із представниками бізнесу у Вінниці: про що говорили

Міністерка економіки України зустрілася із представниками бізнесу у Вінниці: про що говорили

Міністерка економіки України зустрілася із представниками бізнесу у Вінниці: про що говорили
. Зустріч першої віцепрем'єр-міністерки — міністерки економіки України Юлії Свириденко з представниками бізнесу. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці відбулася зустріч першої віцепрем'єр-міністерки — міністерки економіки України Юлії Свириденко з представниками бізнесу області. Серед них були підприємці аграрного, промислового, торгового та переробного сектору.

Під час зустрічі обговорили загальні та галузеві питання, які наразі хвилюють підприємців. Зокрема, поточну економічну ситуацію в Україні та першочергові пріоритети щодо її відновлення, страхування воєнних ризиків для підприємців та механізми залучення інвестицій, ситуацію з експортом агропродукції. Найактуальнішим питання стало бронювання працівників.

"50% наших державних видатків покриваються за рахунок податків і зборів від українського бізнесу. Все, що стосується міжнародної допомоги, йде на покриття соціальних податків. Армія, заробітна плата та озброєння це заслуга бізнесу. Ми розуміємо, що ті галузі, які були конкурентно-спроможними до війни, мають стати основою торгового ринку і після війни. Це агропереробка, енергетика, транспорт, айті та інші, – зазначила Юлія Свириденко.

В нас також є багато обіцянок від міжнародних партнерів, щодо економічної допомоги та відбудови, проте ми маємо розуміти, яка спроможність секторів і що в нас буде відбуватися з трудовими ресурсами. Які є проблеми в цих секторах.

Ми розуміємо питання перетину кордону, розуміємо питання бронювання, питання доступу до фінансових ресурсів, розуміємо питання страхування. Тут ми на вашій стороні повністю. Усі програми, що стосуються садівництва, теплиць, гранти на переробки, мікрогранти “Є-робота”, наша програма "іпотека" – це все програми за наші кошти. Це за гроші не від міжнародників, тому ми вправі їх моделювати так, щоб вони відповідали потребам українського бізнесу. Ми будемо робити все, аби представники бізнесу могли ними скористатися у ще більшому масштабі", – каже Юлія Свириденко.

Також Юлія Свириденко зазначила, що падіння Валового внутрішнього продукту бізнесу минулого року склало майже 30%. Тому головною задачею на 2023 рік є створення умов та внесення правок до законів, аби вплинути на зростання українського бізнесу та стати незалежними від міжнародних інвесторів.

Топ дня

Вибір редакції

На початок