"Три місяці полону, а здається вічність", – розповідь дружини вінничанина, якого повернули із російського полону

"Три місяці полону, а здається вічність", – розповідь дружини вінничанина, якого повернули із російського полону

"Три місяці полону, а здається вічність", – розповідь дружини вінничанина, якого повернули із російського полону
. Обмін військовополоненими з РФ 25 травня 2023 року / Мінреінтіграції

Серед тих, кого Україна повернула із російського полону 25 травня 2023 року – житель Вінниччини Павло Дикальчук. Він вважався зниклим безвісти. Про це Суспільному розповіла його дружина Лариса.

Павло Дикальчук – родом із села Кацмазів, живе у Жмеринці. Оборонець перебував у неволі майже три місяці. Востаннє, розповідає дружина Лариса, розмовляла із ним у річницю повномасштабного вторгнення. Після того зв'язку не було.

"Павло виконував військовий обов'язок в антитерористичній операції на сході України упродовж 2015 – 2016 років. Має статус учасника бойових дій. Після завершення служби був зарахований до резерву. Неодноразово приймав участь у навчанні резервістів. Коли розпочалась війна, чоловік доглядав матір після інсульту. Але вважав, що це його обов'язок – захищати Батьківщину, свідомо став на її захист. 24 лютого 2023 року зателефонував мені та усім рідним, був схвильований. Сказав, що все нормально. Після того на зв'язок не виходив, – розповідає дружина оборонця Лариса.

Ці тривожні дні не забуду ніколи. 4 березня 2023 року отримала повідомлення від Жмеринського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Вінницькій області, що Дикальчук Павло Іванович вважається зниклим безвісти при виконанні бойового завдання під Бахмутом. Це біль, сльози, відчай, розгубленість".

На той час жінка уже працювала за кордоном. Розповідає, що не опускати руки допомагала підтримка та розуміння від колег й оточення. Шукати чоловіка взялися усією родиною.

"Працюючи закордоном, в колективі, де різні національності: поляки, румуни, нідерландці марокканці, філіппінці, португальці, не було жодного байдужого до мого болю. Я відчула таку силу підтримки та співпереживання, як ніколи. Це надихало не здаватися. До його пошуку долучилась уся родина. Ми продовжували вірити і молитися за його здоров'я. І Всевишній це почув, – розповідає Лариса.

Спочатку про те, що чоловік перебуває у полоні, дізналася від його побратимів. Згодом – це підтвердили у військовій частині.

"Повернувшись з російського полону, наш земляк із Чечельника приніс хорошу звістку: Павло живий, але перебуває в полоні у вагнерівців. Потім побратим із батальйону підтвердив дану інформацію. Я отримала звістку від військової частини, що вони подають Павла у списки на обмін. Залишалось чекати та просити у Бога сили духу та витримки для хлопців, які перебувають у полоні.

На величне свято Воскресіння Христове зателефонували з Координаційних штабів з питань поводження із військовополоненими, як центрального, так і регіонального, а також з військової частини. "Вітаємо, ваш чоловік, Дикальчук Павло, перетнув кордон та прямує до шпиталю. Чекайте дзвінка". Сльозам радості не було меж. Три місяці полону, а здається вічність. Кажуть, якщо Бог подарував життя , значить він має плани. У нас ще багато планів попереду, які потрібно втілити в життя", – розповідає Лариса.

Читайте також: Вважався зниклим безвісти: мама оборонця з Вінниччини розповіла про його повернення з російського полону

Наразі, розповідає дружина оборонця, Павло Дикальчук перебуває на психолого - медичній реабілітації в одному із центрів.

"Виснажений, небагатослівний, стриманий, але почуття гумору не втратив. Вдячний кожному хто вірив, чекав, молився. Ми дякуємо усім небайдужим, тим, хто допоміг координувати пошук, надав консультацію щодо організації пошуку й посприяв обміну. Зокрема, військовій частині, Консультаційному центру Центрального регіону у Вінниці та Координаційним штабам з питань поводження з військовополоненими на всіх рівнях.

Слова вдячності висловлюємо воїнам захисникам за їхню мужність, відвагу, витримку та самовідданість. Бажаю скорішого повернення до рідних домівок живими та неушкодженими".

На початок