Вважався зниклим безвісти: мама оборонця з Вінниччини розповіла про його повернення з російського полону

Вважався зниклим безвісти: мама оборонця з Вінниччини розповіла про його повернення з російського полону

Вважався зниклим безвісти: мама оборонця з Вінниччини розповіла про його повернення з російського полону
. Звільнений із російського полону вінничанин Олексій Вагін. Фото: facebook.com

Серед тих, кого Україна повернула із російського полону 25 травня, житель Жмеринки – 27-річний Олексій Вагін із 56-тої окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. Він перебував у полоні із 3 березня 2023 року. Про це Суспільному розповіла мама оборонця Тетяна.

За її словами, син вважався зниклим безвісти. Від нього не було звістки майже три місяці. Востаннє спілкувалися 28 лютого цього року. Із першого березня зв'язок із сином обірвався, розповідає жінка.

"До 25 травня нічого не знала, мені говорили, що Олексій загинув. Я відмовлялася у це вірити. Удома всі чекали на його повернення: його брати, сестричка. Я до останнього молилася за сина і вірила, що він живий. Навіть було таке, що він мені привидівся у військовій формі і сказав: "Мамочка, не переживай, я живий і здоровий", – розповідає мама оборонця Тетяна.

А у четвер зателефонували і сказали, що мій син знайшовся, що він був у полоні і його обміняли. Що він уже в Україні і перебуває на реабілітації. Коли змогла вперше із ним поговорити, сказав: "Мамочка, я радий, що тебе почув. Я живий, не переживай, зі мною все добре". У мене сльози були, на роботі усі вітали. Слава Богу, син перебуває у гарному стані, без поранень. Дуже чекаю, коли він приїде додому після реабілітації".

Олексій Вагін пішов служити за контрактом на три роки. Він мав завершитися наприкінці березня минулого року. Але почалася війна, тому продовжив службу, розповідає Тетяна.

"Бажаю, щоб усі полонені, безвісти зниклі знайшлися та повернулися живими здоровими додому".

Що відомо

  • Серед звільнених військових з російського полону 25 травня — четверо вінничан: Денис, Олексій, Олександр та Павло. Декого вважали безвісти зниклим. Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.
  • Двоє з них – жителі Жмеринки, а також – захисники із Могилева-Подільського та Літина, повідомив голова облради Вячеслав Соколовий. За його словами, під час обміну Координаційний штаб Центрального регіону супроводжував загалом 16 військових.

На початок