Чинний депутат міської ради однієї з територіальних громад на Вінниччині — Сергій, нині служить у одній з бригад ЗСУ. Історію офіцера опублікували на сайті АрміяInform.
У 2011 році Сергій закінчив навчання на військовій кафедрі та отримав звання молодшого лейтенанта. У 2014 році його мобілізували у ЗСУ. За його словами, рідні не одразу дізналися, що він виконує завдання в районі АТО:
"Десь з пів року не казав про це. Рідні думали, що я в пункті постійної дислокації, у тилу… Взагалі, ті хлопці, які не розповідають рідним, що перебувають в районі виконання бойових завдань, просто стараються не хвилювати батьків і близьких. Це піклування про свою родину", — розповідає Сергій.
"Противник був від нас буквально через дорогу"
Після демобілізації оборонець певний час займався бізнесом. Нині він чинний депутат міської ради однієї з територіальних громад на Вінниччині. Із початком повномасштабного вторгнення знову пішов у військо.
"Нашому підрозділу довелось схрестити мечі з російською морською піхотою. Це були контактні бої, на дуже близькій відстані — у районі Вугледара на Донеччині… Спочатку наші позиції були у полях. Але потім довелося брати участь і у вуличних боях, коли противник був від нас буквально через дорогу", — згадує офіцер.
Він додає, що після 24 лютого 2022 року служити йдуть різні за професіями люди, але єдині за переконаннями боронити Україну:
"Є й ті, хто ще не служив до цього в армії… Ті, хто прийшов з першого дня вторгнення, дуже вмотивовані. І з такими воїнами, звісно, ми переможемо".
"Маємо бути патріотами"
Сергій порівнює нашу армію зразка 2014 та 2023 років.
"Змінилося, звісно, багато: підвищився рівень командування, комунікацій, забезпечення. Та й технічно військо покращилося. Наприклад, зараз можлива аеророзвідка і трансляція того, що відбувається на певній ділянці, і можлива передача цього будь-куди… Також командир має можливість керувати боєм у реальному часі та ухвалювати рішення, які потребують оперативного планування. Звісно, що й нам самим треба постійно вчитися, вдосконалюватись.
Моя мотиваційна промова до хлопців, які ще вагаються, буде простою: маємо бути патріотами. Звісно, треба зважати на свої сили й можливості. Але якщо чоловік має бажання йти служити, то — ласкаво просимо до Збройних Сил України. Держава — це не лише територія, це громадяни, які її боронять", — каже офіцер.