За майже два місяці роботи до 38 поранених захисників на Вінниччині виїжджала мобільна бригада, яка надає комплексну медичну, психологічну та соціальну підтримку. У складі бригади — фахівці профільних департаментів області та працівники районних військових адміністрацій. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки обласного департаменту охорони здоровʼя та реабілітації Тетяна Бондаренко.
Фахівці виїздять до родин поранених захисників і захисниць, аби на місці визначити потреби сімʼї, зокрема, якої реабілітації та медичної допомоги ті потребують, каже Бондаренко.
"Ми знаходимо інформацію про захисників та захисниць, які вже вдома після лікарень від лікарів, громад. Ми приїжджаємо. Люди потребують такого спілкування для того, щоб їм сказати, де вони можуть взяти направлення, де можна пройти реабілітацію", — каже Бондаренко.
"Це сприяння в запитах військової частини, працюємо з військкоматами стосовно документів, далі подаємо документи на військову комісію, сприяємо в поданні документів на МСЕК", — розповідає начальниця відділу взаємодії з ветеранами війни обласного департаменту соціальної молодіжної політики Ірина Войтенко.
Загалом, в області налічується майже сто військовослужбовців, які мають важке поранення та травми і потребують допомоги. Втім цей список постійно оновлюється, каже очільник ОВА Сергій Борзов. Аби викликати мобільну бригаду родинам захисників потрібно залишити заявку у відділі взаємодії з ветеранами обласного департаменту соціальної і молодіжної політики.
"Ми бачимо багато проблем про те, що дуже повільно рухається питання, встановленням причин поранення, категорії інвалідності, а це оздоровлення дітей і їх сімей. Тому, ми вирішили пришвидшити цей процес", — розповідає Сергій Борзов.
Членам сімʼї та захиснику чи захисниці надається повна інформація про їх права, державні та обласні програми підтримки.
Серед тих, кого відвідала мобільна бригада,родина Марценюків. Дружина військовослужбовця Тетяна розповідає: за місяць її Миколі виповниться 35 років. Останніх пів року чоловік памʼятає частково.
"Він памʼятає тільки, що він стояв і чув, що йому кричали хлопці: "Колю поранили!". Все, більше нічого не памʼятає", — розповідає Тетяна Марценюк.
Торік 21 жовтня в Авдіївці у Миколу поцілив російський снайпер. Куля влучила в голову, розповідає Тетяна.
"Дуже велика гематома була, крововилив, був у госпіталі, не ходив, вчилися. Рука майже не працює, розмовляє погано".
Частину кулі, яку лікарі дістали з черепа чоловіка, Тетяна зберегла. Кілька днів тому Миколі пересадили кістку в черепі. Зібрати необхідні документи на операцію та реабілітацію допомогли фахівці мобільної бригади.