Майже 700 пожеж сталося на Вінниччині з початку року. Загинула 21 особа, серед них — дитина. Про це Суспільному повідомив представник обласних рятувальників Сергій Процько. Тому працівники рятувальної служби проводять розʼяснювальну роботу серед населення щодо пожежної безпеки, роздають брошури та листівки. Профілактичний обхід провели й у селі Могилівка Гніванської громади.
"Насамперед будемо звертати увагу на групу ризику — це багатодітні сімʼї, одинокі, пристарілі і ті, що зловживають алкоголем. Мета нашої такої акції: попередження пожеж, дотримання правил пожежної безпеки в побуті, дотримання правил поводження на воді, також порядок дій під час виявлення вибухонебезпечних предметів" — каже Сергій Процько.
Допоки рятувальники групами по чотири працівники обходили вулиці Могилівки, інша група пішла до місцевої школи. Тут фахівчиня відділу забезпечення заходів пожежно-профілактичної роботи Ольга Сторожук розповіла дітям правила пожежної безпеки та роздавала інформаційні брошури.
"Якби я помітила пожежу, я б спершу покликала на допомогу дорослих і вони б сказали, що робити, допомогли б. І викликали б спеціальні служби, пожежників", — каже восьмикласниця Анастасія Онищенко.
Скоро розпочнуться канікули, тому учням Ольга Сторожук нагадала правила поводження й на водоймах. Каже, у Могилівці є карʼєр, де щороку відпочиває багато дорослих та дітей.
"Від початку цього року, лише вдумайтеся, від початку 2023 року на водоймах на території Вінницької області втопилося 14 осіб. Серед них є одна восьмирічна дитина. Якщо взяти минулий рік і порівняти, то за минулий рік це було лише сім людей. Тобто цього року в два рази більша цифра", — каже Ольга Сторожук.
"Ми без підручних матеріалів не зможемо ніяк допомогти дорослій людині. Потрібно повідомити людей, можливо, своїх батьків, якщо вони поруч, і сказати, що тоне людина, і постаратися їй допомогти", — розповідає семикласник Ростислав Козаковцев.
У Гніванській громаді створено сім дружин юних пожежників, розповідає Ольга Сторожук.
"Команди ДЮП створені з метою обізнаності дітей щодо правил під час пожежної безпеки, правил поводження на водних обʼєктах і взагалі всіх правил задля того, щоб зберегти життя і здоровʼя", — каже Сторожук.
Могилівська команда називається "Полумʼя". Зараз діти готуються до участі у міському конкурсі. Він відбудеться 26 квітня, де визначатимуть кращу команду, яка представить громаду на обласному рівні.
"Ми будемо розказувати, як правильно запобігти пожежній безпеці. Також іде підготовка до свята пожежників. Ми будемо виступати, співати пісні, розказувати вірші, також з правилами пожежної безпеки", — каже учениця Анастасія Рижавська.
Девʼятикласник Ростислав став дружинником, бо, каже, мріє бути пожежником, як його дідусь.
"Я цікавився тим, чим він займався, і сам захотів", — каже Ростислав Кислиця.
Читайте також