У Вінниці суд пом'якшив покарання водійці, яка збила 13-річного пішохода

У Вінниці суд пом'якшив покарання водійці, яка збила 13-річного пішохода

Вінницький апеляційний суд пом'якшив покарання водійці, яка збила 13-річного хлопця на тротуарі. Подія сталася два роки тому на вулиці Івана Богуна. Тоді жінка отримала 5 років в'язниці, після апеляційного перегляду справи цей термін скоротили до трьох років обмеження волі, повідомили у пресслужбі суду.

Також суд ухвалив позбавити жінку водійських прав на такий же строк, замість 8 років, які визначив вироком міський суд.

Під час розгляду апеляції судді встановили, що дані про кількість відібраної у підсудної крові у протоколі та у висновку експерта відрізняються. До того ж її досліджували раніше, ніж відібрали, а про те, що від водійки було чутно запах алкоголю, ніхто зі свідків не повідомляв.

Відтак докази щодо стану алкогольного сп'яніння, протокол і висновок експерта, які суд першої інстанції взяв до уваги як обов'язкову ознаку частини 2 статті 286-1 КК України, отримані з грубим порушенням норм Кримінального процесуального кодексу України. Тому колегія ВАС визнала їх недопустимими.

"Вина Д. у вчиненні ДТП у стані алкогольного сп'яніння – не доведена поза розумним сумнівом. Тож апеляційний суд вбачає підстави для задоволення апеляційної скарги сторони захисту про перекваліфікацію дій обвинуваченої на частину 2 статті 286 КК України, оскільки викладене обвинувачення у вироку, за виключенням перебування у стані алкогольного сп’яніння, щодо вчинення ДТП обвинуваченою Д. не оспорюється", – йдеться в повідомленні.

Під час апеляційного розгляду також встановили, що водійка повністю відшкодувала визначену у вироку і моральну шкоду –  500 тисяч гривень.

Як розповіла Суспільному сестра хлопчика Марина Тарасюк, рішення будуть оскаржувати.

Що відомо

  • Аварія сталася майже два роки тому на вулиці Івана Богуна у Вінниці. Її спричинила 45-річна водійка позашляховика. Жінка не врахувала наявність спуску та заокруглення дороги – і виїхала на зустрічний тротуар. Там допустила наїзд на тринадцятилітнього пішохода. Підліток отримав тяжкі травми.
  • Про скоєне, зазначено у повідомленні суду, жінка шкодує та хоче попросити у потерпілого вибачення, але зустрітися із школярем їй не дозволяють його батьки. За словами законної представниці потерпілого, він не бажає пробачати обвинувачену і примирятися з нею. Тож наполягала на позбавленні волі.

На початок