"Вони можуть тут розслабитись": у Вінниці проводять заняття з каністерапії для дітей-переселенців

"Вони можуть тут розслабитись": у Вінниці проводять заняття з каністерапії для дітей-переселенців

"Вони можуть тут розслабитись": у Вінниці проводять заняття з каністерапії для дітей-переселенців
. Фото: Суспільне Вінниця

Міжнародна благодійна організація "4 лапи" зорганізувала для дітей-переселенців із Маріуполя заняття з каністерапіїКаністерапія — метод позитивного психосоціального і фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують, через спеціально керованих і навчених собак. Є одним із методів зоотерапії. . У такий спосіб хочуть допомогти дітям, які тікали з-під обстрілів, розповіла Суспільному психологиня "ЯМаріуполь. Вінниця" Галина Кирпач.

Собаку каністерапевта по кличці "Буся" до Вінниці зі Львова привезли волонтери. Їй 5 років. Останніх два роки собаку залучають до терапії.

каністерапія
Фото: Суспільне Вінниця

Для дітей-переселенців з Маріуполя це третє заняття. Протягом 40 хвилин діти опановують правила спілкування з собаками, розповіла представниця міжнародної благодійної організації "4 лапи" Наталя Сорокіна.

"Ми вчимо як правильно спілкуватись з собаками. Адже на вулиці не всі собаки лагідні. Але якщо діти знатимуть як поводитися з твариною, вона не становитиме небезпеки. Вони можуть тут розслабитись", розповіла Наталя Сорокіна.

Каністерапія
Фото: Суспільне Вінниця

Заняття з каністерапії для дітей-переселенців зорганізовують раз на тиждень. Таке спілкування з собакою допомагає дітям розкритися, зазначила психологиня центру "ЯМаріуполь. Вінниця" Галина Кирпач.

"Діти міняються, вони стають захищеними, тому що з тваринами вони можуть бути самими собою. Спілкування з живою природою допомагає їм заспокоїтись внутрішньо. Також ми спілкуємося з батьками і вирішуємо проблему", пояснила психологиня.

Каністерапія
Фото: Суспільне Вінниця

Бабуся восьмирічного Святослава Ольга Шереметьєва розповіла, дотепер її онук боявся собак.

"Святік боїться собак з дитинства. Страх у нього. А зараз він сам виявив бажання поспілкуватися з собакою. Я вважаю, що це дуже добре", — зазначила Ольга Шереметьєва.

"Вона ласкава, не кусається, виконує команди. Я такої ніколи не зустрічав, вона така мила", — розповів відвідувач заняття з каністерапії Святослав Коровін.

Занаття безкоштовні. Наразі їх відвідує 25 дітей від 4 до 16 років. Зареєструватися на них можна на телеграм-каналі центру "ЯМаріуполь. Вінниця".

Читайте також

  • "Від дитини до дитини": у Вінниці збирають книги, іграшки та солодощі для Балаклії
  • Споруджують для подвійного призначення: у громаді на Вінниччині продовжують облаштовувати укриття у школах та дитсадках
На початок