"Вона горіла і палила все довкола": у Вінниці попрощалися з бойовою медикинею Яною Рихліцькою

"Вона горіла і палила все довкола": у Вінниці попрощалися з бойовою медикинею Яною Рихліцькою

"Вона горіла і палила все довкола": у Вінниці попрощалися з бойовою медикинею Яною Рихліцькою
. Прощання з бойовою медикинею Яною Рихліцькою. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінниці попрощалися з бойовою медикинею 93-ї бригади "Холодний Яр" Яною Рихліцькою. Жінка загинула 3-го березня під час евакуації поранених під Бахмутом. Швидку, в якій їхала парамедикиня на псевдо “ЯРА” з санітаром, розстріляли росіяни. Віддати шану захисниці за підрахунками Суспільного прийшли понад сотня людей.

Яна завжди була усміхеною.

"Завжди була в телефоні. Весь час щось шукала, діставала, стільком людям одночасно допомагала. Потім пішла у ЗСУ парамедиком. Вона горіла і палила все довкола, марила Перемогою. Спала і волонтерила, їла і волонтерила. Завжди з телефоном, іноді з двома", — розповів волонтер Дмитро Новіцький.

Поховали бойову лікарку на псевдо “ЯРА” на Алеї Слави, що на Сабарівському кладовищі Вінниці.

У Вінниці попрощалися з бойовою медикинею Яною Рихліцькою
Фото: Суспільне Вінниця

Яні Рихліцькій було 29 років. 2-го квітня їй мало б виповнитися 30. На фронті Яну називали "світлим янголом бійців", друзі “магістром магії волонтерства”.

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну дівчина працювала рекрутеркою в ІТ-компанії, після 24 лютого почала волонтерити. Торік у травні стала парамедикинею, доєдналася до лав ЗСУ. Служила у 93-й окремій механізованій бригаді “Холодний Яр”.

У свій останній збір Яра назбирала понад мільйон гривень. Після загибелі дівчини, її батьки відмовились від збору грошей для родини і закликали тих, хто хоче допомогти - донатити в памʼять про їхню доньку на потреби ЗСУ.

Побратими ж парамедикині опублікували фото снаряду, на якому написано: "За Яру з Холодного Яру".

"Дівчинка з косичками. Багато хто працював на стабпунктах і працював з дівчинкою з косичками. Більше її не зустрінете. Її вбила росія", написав у фейсбуці товариш Яни, фотограф Сергій Нужненко.

"В усіх тактичних медиків, інструкторів та бійців, яким вона допомогла, це чорний день. Помстимося. Спокійно, з холодною люттю всередині, робимо свою справу", — написав волонтер Валерій Багинський.

"Ти вклалась у Перемогу, як мало хто робив. Без тебе не відбувалось би наших волонтерських див, ти найкраща була у всьому. І в результаті віддала найдорожче. Шкода лише, що Перемогу не побачила. Але ти знаєш що вона буде. Ми неспинимось, саме через таких як ти", — написала подруга волонтерка Яри Tanya Zenart.

Читайте також

  • "Дипломи про вищу освіту перевищують кількість особового складу": сапер вінницької бригади про роботу свого підрозділу
  • "Росіяни поранених не забирають, залишають помирати на полях", – підполковник медслужби з Вінниці про роботу на фронті
На початок