Як впливає війна на сімейне життя: позитивні і негативні сторони

Як впливає війна на сімейне життя: позитивні і негативні сторони

Як впливає війна на сімейне життя: позитивні і негативні сторони
. pixabay

Війна має свої правила, обмеження, з якими парі в якій чоловік на фронті доводиться пристосуватися, адже по-перше це відстань між подружжям, по-друге переживання, стрес, тривожність. Як війна впливає на сімейне життя Суспільному розповіла вінницька психологиня Тетяна Гнатюк.

За її словами, військовим переживати події на війні, коли вони впевнені, що дружина, діти знаходяться в безпечному місці та їй нічого не загрожує.

"Дружині в цьому випадку доводиться пристосовуватися до усвідомлення того, що чоловікові потрібна постійна підтримка та розуміння. Щоденно давати відчуття любові та те, що про нього думають. Адже таке спілкування наповнить його теплом там, де він є. Потрібно ділитися й своїм життя без нього, як воно змінилося, як справляєтесь. Це дасть відчуття того, що все, що він робить не є марним, що є радість та життя триває. Він буде знати, що захищає", — говорить Тетяна Гнатюк.

Сім'я, дружина для воїна — це його ресурс. Він допоможе витримати стрес й дасть змогу жити далі, особливо, коли потрібно йти на завдання.

"Тому важливо не тільки розпитувати як він, але й говорити про себе, навіть про те, як смажили картоплю і яким транспортом добиралися на роботу. Забути потрібно про поплакати. Для цього є подруги, мами, психологи тощо. Йому важко, а тут ви зі своїми риданнями. Часто чую від жінок, що чоловік почав менше говорити зі мною, напевно я стаю непотрібною. Зрозумійте, що в них інші задачі, це є особливістю чоловічої поведінки та характеру. Не вимагайте, прийде час і все стане краще чим було".

Необхідно з'ясувати , що для чоловіка означає підтримка.

"Коли дізнаєтеся дотримуйте цього регламенту. Знайте, що війна змінила кожного, як чоловіка, так і дружину. Доведеться після закінчення війни знайомитися знову один з одним. Тому, очікуємо на перемогу аби відстаней стало менше й нарешті відчули спокійне небо та зажили по новому в нашій Україні", — кажеТетяна Гнатюк.

Читайте також

  • Волонтери з Вінниччини відправили двотонний вантаж на Бахмутський напрямок
  • "Кожен клаптик звільненої землі — це ціна людського життя": вінницький співак Віктор Бронюк про війну та творчість
На початок