Дистанційне, змішане та офлайн: як організували навчання в освітніх закладах Вінницької громади

Дистанційне, змішане та офлайн: як організували навчання в освітніх закладах Вінницької громади

34 загально-освітні заклади працюють у змішаному режимі, 12 продовжують навчання дистанційно, два приватних заклади організували освітній процес офлайн, а чотири перебувають на канікулах. Така ситуація у Вінницькій територіальній громаді з початку другого семестру. Про це Українському радіо Вінниця розповіла очільниця міського департаменту освіти Оксана Яценко.

"У багатьох закладах загальної середньої освіти та дитячих садочках закінчилися ремонти укриттів. Це дало можливість батькам, які мають бажання, аби діти вчилися офлайн, написати заяву, і діти пішли в "живу" школу", — каже Оксана Яценко.

Дистанційне навчання проходить у тих закладах, які не мають власних укриттів або поруч на відстані 500 метрів та в яких завершуються ремонтні роботи у підвалах.

За словами Оксани Яценко, 23 грудня, в останній день навчання першого семестру, на навчанні офлайн було майже 7,5 тисяч дітей. Це 16,9%. Станом на 9 січня на офлайн вийшло майже 15 тисяч учнів. А це 30,7%.

"На канікулах педпрацівники спілкувалися з батьками, робили екскурсії до укриттів, щоб батьки визначилися, чи вважають вони безпечним, аби діти ходили в школу. Вчителі збирали заяви. У кожній школі ситуація може бути різною. Але те, що збільшилася кількість дітей, які вийшли на офлайн, це дуже великий прогрес і позитив для освітянської спільноти", — каже Оксана Яценко.

Кожна педагогічна рада закладу як найвищий колегіальний орган управління приймала рішення, як буде організовано змішане навчання.

"Батьки думають, що змішане навчання — це тиждень вийшов, а тиждень ні. Втім це може бути, коли більшість уроків офлайн, а деякі винесені на онлайн опрацювання. Така організація освітнього процесу дає можливість також організувати навчання в другу зміну. І навіть не біда, що немає електроенергії, тому що вчителю і дошці розетка й електроенергія не потрібні".

Що ж до безпечності укриттів, то, за словами Яценко, ще восени були непорозуміння з боку батьків. Їх, зокрема, цікавило,чому не можна у підвалі зробити ремонт і проводити навчання. Втім такі укриття мають насамперед відповідати рекомендаціям рятувальників.

"Насамперед, це обовʼязково два або три запасних виходи, санітарні вузли, вентиляція, проточна витяжна, яка працює на підігрів повітря і яку за відсутності електрики можна вручну качати, щоб був притік повітря, і альтернативне освітлення, і той самий інтернет, і обладнання, вогнегасники, вода технічна, питна, жилети, аптечки, ліхтарі — дуже великий список", — каже Оксана Яценко.

Міськрада витратила 160 мільйонів на укриття закладів освіти: садочків і шкіл. Те, що вони є безпечними, підтверджено актами МНС. Там адаптовано все для перебування певної частини людей в надзвичайних ситуаціях до 48 годин, розповідає очільниця профільного департаменту.

Якщо ж навчання йтиме за планом, то другий семестр завершиться 31 травня.

"Якщо ми в наших школах, в нашій освіті будемо дотримуватися тих канікул, які закладені в структурі навчального року, то останній день навчання, а їх має бути 175 по закону, буде 31 травня. Я думаю, це буде раціонально для дітей. Якщо нам дозволить ситуація і воєнні дії, ми плануємо відкриття пришкільних таборів. Торік таких не було", — каже Оксана Яценко.

Читайте також

  • “Від дитини до дитини”: вінничани збирають допомогу для Балаклії
  • Дитяче волонтерство: поради вінницької психологині
На початок