Працюють навіть на перервах: в ліцеї на Вінниччині виготовляють окопні свічки для захисників

Працюють навіть на перервах: в ліцеї на Вінниччині виготовляють окопні свічки для захисників

Працюють навіть на перервах: в ліцеї на Вінниччині виготовляють окопні свічки для захисників
. Фото: Оляницький ліцей

Окопні свічки для захисників разом із учителями виготовляють одинадцятикласники Оляницького ліцею Тростянецької селищної територіальній громади, що на Вінниччині. Про це Суспільному розповіла класна керівниця Світлана Примха.

"Ідею зі свічками побачила у соцмережах. Подумала, що хоча б таким чином можемо допомагати нашим ЗСУ наближати перемогу. Обговорили це з учнями під час класної години і вирішили спробувати. Запропонували іншим школярам, хто може принести консервні банки, картон, віск чи парафін. Також матеріалами підтримали місцеві мешканці. Колега, який тримає пасіку, допоміг із воском", — розповідає Світлана Примха.

Свічки учні виготовляють на уроці з технології та під час перерв, також інколи залишаються після уроків. Під час дистанційного навчання, за словами Світлани Миколаївни, свічки робили учителі.

"Виготовляти училися по відео-уроках з ютубу. Першу переробляли декілька разів. Але діти дуже швидко усе схопили. Це нескладно. Потрібна металева банка. Всередину кладемо картон, який перед цим ріжемо та скручуємо в рулон. Його висота повинна бути трішки нижчою за висоту банки, десь на сантиметр. Також із того ж картону, складаючи його вдвоє, робимо гніт. Далі все заливається воском або парафіном. Знайшли для цього старий чайник, з яким зручно працювати. Коли свічка постоїть і віск вбереться, за необхідності, ще доливаємо. Готову свічку уже пробували запалювати, вона дуже гарно горить", — каже Світлана Примха.

окопні свічки
Фото: Оляницький ліцей

Окопної свічки вистачає на декілька годин. Нещодавно відправили на передову першу партію — 27 свічок. Передали військовим, який приїжджав на ротацію.

"Зараз не вистачає воску і парафіну. Банки та картон маємо. Наразі готові близько 20 свічок, які залишилося лише залити", — каже учителька.

окопні свічки
Фото:Оляницький ліцей

Збір необхідних матеріалів для виготовлення окопних свічок триває. Приносити гофрований подвійний картон, віск та парафін можна у приміщення школи. Свічки робитимуть, каже Світлана Миколаївна, поки буде необхідність — до перемоги.

Читайте також

  • Щодня працює у майстерні: вінничанин виготовляє буржуйки для захисників
  • Пригортає 25 "немовлят": на Вінниччині зробили двометрову ляльку із колосся та трав
На початок