Тридцять вісім — за, пʼять — проти: депутати Вінницької міськради проголосували за реорганізацію пологового будинку

Тридцять вісім — за, пʼять — проти: депутати Вінницької міськради проголосували за реорганізацію пологового будинку

Тридцять вісім — за, пʼять — проти: депутати Вінницької міськради проголосували за реорганізацію пологового будинку
. Вінницький пологовий будинок №2. Фото: Суспільне Вінниця

Другий пологовий будинок у Вінниці реорганізують. Таке рішення на сесії міськради 30 вересня прийняли 38 депутатів із 47. П'ять були проти.

Заклад приєднають до міської клінічної лікарні "Центр матері та дитини", розповів Суспільному директор міського департаменту охорони здоровʼя Олександр Шиш.

"Закриття не буде. Увесь персонал приєднується до Центру матері та дитини. Переважна більшість людей буде працевлаштована в інших медичних закладах міста. Згоду на інше місце роботи дає сам працівник", — каже Олександр Шиш.

За словами Василя Паненка, який був у складі медичної комісії з аналізу закладів охорони здоровʼя громади, два комунальних підприємства були збитковими. Це другий пологовий та міська клінічна багатопрофільна лікарня. Їх і реорганізовують.

"Має бути та кількість послуг, яка дає можливість функціонувати закладу. Це кошти, які розподіляються відповідним чином на фонд заробітної плати, і кошти, які можуть забезпечити безкоштовне надання медичної допомоги нашим громадянам. Якщо кількості пацієнтів не вистачає, то, відповідно, не вистачає і коштів", — каже Василь Паненко.

Майже 30 працівників другого пологового вдруге за тиждень прийшли під стіни мерії під час сесії. У руках плакати з написами "Руки геть від пологового будинку №2", "Збережемо місце, де народжуються діти", "Ми хочемо працювати". Серед мітингувальників і медсестра Людмили Горбатюк.

"Ніхто нам не обіцяє, ми не знаємо нашої долі, нам ніхто нічого не казав, бо до цієї пори ніхто з нами не домовлявся. Пологи у нас є, люди в роботі зацікавлені. Ну, не дають працювати, то що зробиш", — каже Людмила Горбатюк.

Реорганізовують пологовий, аби зменшити навантаженість на бюджет громади, розповідає Шиш. Бо послуги, які надає цей медичний заклад, можна отримати ще у чотирьох лікарнях міста.

"Там є три локації — акушерський, жіноча консультація, гінекологія. Жіноча консультація залишиться на своєму місці, там залишаться працівники. Гінекологічний теж буде на своєму місці", — каже Шиш.

Читайте також

  • У Вінниці працівники пологового будинку вийшли на мітинг. Чи закриватимуть заклад
На початок