Півтори тисячі переселенців із Луганщини отримали допомогу в одному із гуманітарних центрів Вінниці

Півтори тисячі переселенців із Луганщини отримали допомогу в одному із гуманітарних центрів Вінниці

Півтори тисячі переселенців із Луганщини отримали допомогу в одному із гуманітарних центрів Вінниці
. Переселенці з Луганщини отримують допомогу. Фото: Суспільне Вінниця

Півтори тисячі переселенців із Луганщини отримали чергову допомогу в одному із вінницьких гуманітарних центрів. Продуктові набори людям видають із квітня. За цей час вже роздали понад десять тисяч пакунків, розповів Суспільному регіональний представник БФ "За Луганщину" Андрій Юзвенко.

Центри видачі зорганізовують не лише у Вінниці, а й у районах області.

"За одну видачу ми даємо набори для 600 людей. Видача йде у Могилів-Подільському, там на сьогодні 140 людей, потім Гайсинський район, Барський, Мурованокуриловецький. Нам ніхто цю допомогу не дає, ми її самі шукаємо. Є все, що ми можемо знайти", каже Андрій Юзвенко.

Вознюк
Суспільне Вінниця

Пакунки формують відповідно до кількості людей у сімʼї, каже волонтер Ярослав Гнатюк.

"У кожному пакеті є пачка макаронів, одна або дві, є сік, цукор, борошно кілька закруток мʼясних, овочевих, є ще згущене молоко. Для тих, у кого сімʼя більша ніж пʼять людей, даємо олію 5 літрів", каже Ярослав Гнатюк.

Окрім продуктових наборів, видають і ліки. Про час та місце наступної видачі волонтери БФ "За Луганщину" повідомлять на своїй Facebook-сторінці.

Серед тих, хто цього разу отримав допомогу, переселенка з Рубіжного Ірина. Каже, цього їхній родині вистачить на місяць. У Вінниці живуть майже пів року. Сюди переїхала разом із чоловіком та донькою. Житло винаймають, на роботу поки не влаштувалися.

Вознюк
Суспільне Вінниця

"Це рятує нам життя і дітям, це правда. Ми винаймаємо житло, але дуже дорого воно обходиться, і не вистачає на все таке необхідне: на одяг, на продукти. То я не знаю, що роботи, доводиться ось так щось шукати: продукти одяг. З роботою теж питання непросте, бо ми тут тимчасово, і роботодавці це розуміють", каже Ірина.

Вознюк
Суспільне Вінниця

Вісім продуктових наборів взяла переселенка зі Станиці Луганської. Це, каже, на кожного члена родини. По допомогу, яку видає БФ "За Луганщину" жінка приходить вже втретє. Для її сімʼї — це суттєва підтримка. У Вінниці родину з восьми членів поселили в одному з гуртожитків.

Вознюк
Суспільне Вінниця

Два пакети пшоняної крупи та стільки ж горохової взяла переселенка Раїса. Каже, цього для їхньої родини із чотирьох осіб вистачить на кілька тижнів.

Читайте також

  • На Вінниччину переїхали 13 прийомних сімей та 3 дитячих будинки сімейного типу з "гарячих" точок України
  • Безкоштовний візок та реабілітація: як у Вінниці допомагають переселенцям з інвалідністю
На початок