У Вінниці працівники пологового будинку вийшли на мітинг. Чи закриватимуть заклад

У Вінниці працівники пологового будинку вийшли на мітинг. Чи закриватимуть заклад

У Вінниці працівники пологового будинку вийшли на мітинг. Чи закриватимуть заклад
. Працівники вінницького пологового будинку №2 на мітингу. Фото: Суспільне Вінниця

Через реорганізацію другого пологового будинку Вінниці працівники та мешканці міста 26 вересня вийшли на акцію протесту. Під стінами мерії, за підрахунками Суспільного, зібралися, до пів сотні людей. У руках плакати з надписами "Ні закриттю пологового будинку №2", "Руки геть", "Не позбавляйте жінок вибору".

Світлана Вільчинська у закладі працює акушеркою. Про те, що їхній пологовий планують реорганізувати, каже, дізналися кілька місяців тому. Згодом інформацію колективу підтвердили офіційно.

"Ніхто не вірив, що таке сталося, нашому пологовому 85 років. Під час війни усе тихо зробити — то це зовсім зручно. До нового року нам сказали, що нас не буде, ми запитували, що з нами буде, яка доля колективу,але нам ніхто не відповів", — каже Світлана Вільчинська.

Вознюк
Суспільне Вінниця

Вийшла на акцію протесту, бо не хоче залишитися без роботи, каже, ще одна учасниця акції протесту — Юлія. У другому пологовому останніх чотири роки працює медсестрою відділення новонароджених.

"Працювати з дітками — це найкраще. Хотілося б лишитися на цій роботі. Нам кажуть, що нас хочуть приєднати до іншого пологового, але нас 200 осіб, всіх же не працевлаштують. Зараз знайти роботу важко. Вакансій медсестри мало. Куди ми підемо?", — каже Юлія.

Вознюк
Суспільне Вінниця

Серед учасників акції і Юлія, яка у другому пологовому на початку жовтня має народжувати другу дитину. Свого первістка 9 років тому теж народжувала там. Про те, що заклад планують закрити, їй сказала акушерка.

"Ми недалеко живемо. Знаємо усіх лікарів там. Постійно на огляди туди приходимо і подобається там відношення. Я хочу народжувати тільки там, їхати десь серед ночі шукати, викликати таксі. Чому, якщо він поруч біля мене, дві вулиці перейшла — і там", — каже Юлія.

Вознюк
Вінницький пологовий будинок №2. Фото: Суспільне Вінниця

Закривати другий пологовий у Вінниці не будуть. На разі йдеться про його приєднання до міської клінічної лікарні "Центр матері та дитини", каже директор міського департаменту охорони здоровʼя Олександр Шиш. Він вийшов до мітингувальників.

"Закриття не буде. Увесь персонал приєднується до Центру матері та дитини. Переважна більшість людей буде працевлаштована в інших медичних закладах міста. Згоду на інше місце роботи дає сам працівник", — каже Олександр Шиш.

Роблять це, аби зменшити навантаженість на бюджет громади. Бо послуги, які надає цей медичний заклад, можна отримати ще у чотирьох лікарнях міста.

"Райлікарня, міська лікарня, має такий же набір відділень, також обласна лікарня. Надавачів послуг багато, а споживачів послуг щороку менше стає, і як наслідок не дотримуються фінансування, бо кількість послуг велика. З року в рік зменшується кількість породіль. Тому, наприклад, 2016 року було пʼять тисяч 330 пологів, у цьому році — це чотири тисячі", — каже Олександр Шиш.

Питання щодо реорганізації другого пологового буде винесено на сесію міськради 30 вересня.

З 1 липня 2022 року в Україні стартувала інфраструктурна частина реформи охорони здоров'я, каже Олександр Шиш. Тому вводиться поняття кластерного закладу охорони здоров’я та передбачається поділ госпітальних округів на госпітальні кластери. Мета цієї реформи – знизити дубляж послуг і напрямків у лікувальних закладах.

Читайте також

  • "Ні приєднанню до РФ": вінничани влаштували акцію проти "референдумів" на окупованих територіях України
  • Безкоштовний візок та реабілітація: як у Вінниці допомагають переселенцям з інвалідністю
На початок