"Це очі і вуха бойового організму", — 
військовий з Вінниччини про специфіку роботи розвідником

"Це очі і вуха бойового організму", — військовий з Вінниччини про специфіку роботи розвідником

"Це очі і вуха бойового організму", — 
військовий з Вінниччини про специфіку роботи розвідником
. Військовослужбовець з 120 бригади ТрО з позивним "Білка"/ 120 бригада територіальної оборони ЗСУ

Військовослужбовець з 120 бригади ТрО з позивним "Білка" розповів про тонкощі та специфіку роботи розвідників. Відео із розповіддю захисника опублікували на фейсбук-сторінці бригади.

Чоловік починав із прикордонної служби, потім мав контракт у ЗСУ. Захищав Україну у 2014 - 2015 роках. Наразі служить у теробороні. До війни був приватним підприємцем, займався енергетикою та зв'язком.

"Можна сказати, що я був до цього готовий, очікував вторгнення. Речі у мене уже були зібрані. Прокинувся, зідзвонилися із побратимами. Вирішили зібратися в частині і звідти уже буквально через годину вирушили на завдання. Наш профіль — здобуття інформації на полі бою, або на можливих полях бою. Тому що розвідка — це очі і вуха бойового організму. Обрав розвідку, бо у мене були до цього навички. Дуже важливо ділитися своїм досвідом із недосвідченими розвідниками, які лише розпочинають цей шлях. Специфіка цієї професії настільки тонка і має багато нюансів. Все неможливо продумати наперед, але ми маємо до цього прагнути і тренуватися", — розповідає військовослужбовець.

За його словами, більшість людей бачать у розвідці певну військову романтику, виходи в тил противника. Але війна не ведеться по підручнику, вона еволюціонує, змінюється. Зараз це війна артилерії.

"На даний час тероборона бере безпосередню участь у боях. Якщо здебільшого може панувати думка, що тероборона — це лише блок-пости по мирних містах. Вони дуже помиляються. Нещодавно було прийнято закон, який дозволяє теробороні брати участь у бойових діях. Здебільшого готові, тому що 30-40% хлопців це ті, хто пройшов попередні роки цієї війни. Хлопці вмотивовані, можливо трішки недосвідчені, але їхня мотивація багато значить. Вони прагнуть набувати знань, навичок і ефективно виконувати свою задачу", — каже "Білка".

"Це очі і вуха бойового організму", — 
військовий з Вінниччини про специфіку роботи розвідником
Фото: 120 бригада територіальної оборони ЗСУ

Зараз чоловікові хотілося б частіше бачити свою родину.

"Дуже важко без неї. Але варто розуміти, що неможливо здобути перемогу, якщо чимось не жертвуєш. Для мене перемога — це свобода для моїх дітей. Це спокій, можливість жити не за чиїмось наказом, забирати собі свою владу, мати суверенність громадянина",— каже захисник.

Читайте також

  • “Статків не нажив, але тут я весь”: вінничанин за 40 років створив понад дві тисячі витинанок і стільки ж картин
  • 75 тисяч гривень на підтримку захисників зібрали випускники педагогічного університету у Вінниці

На початок