Під час фотосесій у лавандовому полі на Вінниччині зібрали 15 тисяч гривень на ЗСУ

Під час фотосесій у лавандовому полі на Вінниччині зібрали 15 тисяч гривень на ЗСУ

Під час фотосесій у лавандовому полі на Вінниччині зібрали 15 тисяч гривень на ЗСУ
. Під Вінницею розквітло лавандове поле. Фото: Суспільне Вінниця

Майже 15 тисяч гривень на потреби ЗСУ зібрала вінничанка Віта Дзюбенко. На 8 сотках землі жінка висадила 500 кущів лаванди, де нині влаштовує фотосесії. Оплату за них люди одразу перераховують на рахунок волонтерської організації "Мольфар".

Минулого року Віта Дзюбенко уже проводила такі фотосесії. Цьогоріч планувала запрошувати родини військових, як на реабілітацію. Згодом повернуся до думки про благодійні фотосесії.

"Були ще взимку плани, реквізити, але це все рухнуло. Навесні, коли я почала обробіток лаванди, зрозуміла, що вона таки варта уваги. Вирішила зробити це, щоб допомогти нашим військовим", — розповідає Віта Дзюбенко.

Яку суму перерахувати за фотосесію, кожен із відвідувачів вирішує самостійно.

"Скільки буде, стільки буде, кожен сам по своїй силі буде платити. Почали надходити гроші. Перший був великий внесок — 5 тисяч гривень. Потім 200, 300, 500, 700 гривень. Люди не вказували, чиї це гроші", — говорить очільниця організації "Мольфар" Юлія Вотчер.

лаванда
Фото: Суспільне Вінниця

Фотосесії в лавандовому полі розпочалися місяць тому, за цей час зібрали майже 15 тисяч гривень. Проводити такі уже не будуть, бо через спеку лаванда завчасно відцвіла, господиня почала її зрізати.

Сімейну фотосесію у лаванді замовила жителька Павлівки Діна Козачок із двома синами. Синів одягла в однакові сорочки.

"Фотосесії в лавандовому полі в мене не було. Минулого року хотіла, але не вийшло. Цього року не вагалася, бо за допомогою фотосесії можна допомогти військовим, а в мене багато родичів: сестри чоловік, брат на війні . Хочеться хоч частку внести своєї допомоги, ну і памʼять. Кожен хоче допомогти, але не кожен може піти воювати. Я саме з цієї фотосесії хочу зробити картину на стіну", каже Діна Козачок.

лаванда
Фото: Суспільне Вінниця

Фотограф на лавандовому полі штатний. Анастасія Мельник говорить, за два роки у професії світлин у лаванді не робила. На цю погодилася, коли дізналася, що може допомогти армії.

"Хочеться так само свій вклад робити. Гарні фотографії і робити на користь. Всі люди різні. Потрібно до кожного мати свій підхід. Потім включилася і вже простіше було", говорить Анастасія Мельник.

Читайте також

  • Майже 40 автівок за 133 дні війни передали вінницькі волонтери українським захисникам
  • Переселенці для переселенців: як працює гуманітарний центр у Вінниці

На початок