Маріанна Колос — мама азовця з Вінниці 19-річного Назарія Гринцевича закликає ООН, Червоний Хрест й інші міжнародні інституції, врятувати її сина і решту захисників Маріуполя. Зокрема, звернути увагу на те, в яких умовах тримають оборонців у російській колонії.
"Ми просимо Червоний Хрест, ООН, щоб вони поліпшили їм умови. Вони тримають їх у тюрмі, бараках. Немає в що передягнутися. Брудні, голодні, в антисанітарії. Вони на це не заслужили. Вони нас врятували, давайте тепер ми їх врятуємо", — говорить Маріанна Колос.
На "Азовсталі" Назарій із позивним "Грінка" тримав оборону 3 місяці, був парамедиком —рятував поранених. Там його контузило, а ще отримав осколкове поранення обличчя. 16 травня захисникам Маріуполя Президент дав наказ скласти зброю і вийти з оточення, аби зберегти їм життя.
"Вони до останнього стояли. Ні їсти, ні пити не було. Були такі моменти, коли він прощався з нами. Тричі за три місяці. Це жахіття. Передати словами неможливо, що я відчувала у той момент", — каже Маріанна Колос.

Дівчина Назарія Катерина Перець приїжджала до нього у Маріуполь за кілька днів до початку повномасштабного наступу Росії. Відтоді його більше не бачила.
"Казав, щоб я його чекала вдома і що він мене кохає. Я ним безмежно пишаюся. Для мене він справжній чоловік, можу завжди на нього покластися. Війна все пришвидшує, починаєш думати, хто тобі насправді важливий. В майбутньому планувати одружитися, але для цього спершу потрібно, щоб він повернувся", — говорить Катерина Перець.

Відео, на якому Назарій дає інтерв'ю журналістам так званої ДНР, дівчина разом із мамою хлопця переглядають по кілька разів на день. На ньому він розповідає окупантам, хто такий і де служить, хто такі насправді сепаратисти.

Назарій змалку хотів бути військовим. Коли виповнилося 18 — підписав контракт з ЗСУ, служив в "Азові". За порятунок поранених побратимів Президент нагородив його орденом "За мужність" 3 ступеня. У Вінниці на нього чекають мама, кохана, батько, молодші брат і сестра.
Що відомо
- 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
- Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
- У Росії заявили, що можуть визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Згодом повідомлялось, що бійці "Азову" нібито не підлягають обміну. Водночас у Міноборони України назвали заяви РФ щодо військових з "Азовсталі" внутрішньою пропагандою.
- 19 травня Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених. Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) розпочав реєстрацію військових, які залишають завод “Азовсталь”. У тому числі — поранених.
- Міністерство оборони поки що триматиме в секреті інформацію щодо перебігу перемовин про обмін українських бійців із заводу "Азовсталь", які опинились у російському полоні.
- 4 червня Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що українські розвідники підтримують зв’язок із полоненими бійцями полку "Азов".
- Канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон закликали президента РФ Путіна звільнити захисників "Азовсталі".
Читайте також: У Вінниці відкрили філіал Харківського національного університету внутрішніх справ