За картину з тризубом — 5,5 тисяч гривень: у Вінниці відбувся аукціон для ЗСУ

За картину з тризубом — 5,5 тисяч гривень: у Вінниці відбувся аукціон для ЗСУ

За картину з тризубом — 5,5 тисяч гривень: у Вінниці відбувся аукціон для ЗСУ
. Картини Ольги Клибанської. Фото: Суспільне Вінниця

29 тисяч гривень вторгували на благодійному аукціоні у Вінниці, який ініціювала Ольга Клибанська. Дівчина намалювала 35 картин. Гроші збирає на тепловізійний приціл для захисників на передовій. Про це розповіла Суспільному.

"Намалювала картину одну, коли мені боліло в перші дні війни. Виставила в мережу і вирішила, що так можна допомагати нашим захисникам. Не просто збирати кошти, а продавати картини. І люди отримують якусь приємну згадку і ми збираємо гроші для", — розповідає Ольга Клибанська.

Аукціон для ЗСУ
Ольга Клибанська (праворуч) передала тепловізійний приціл для одного з підрозділів Нацгвардії. Фото: Суспільне

Найбільше грошей отримала за картину з гербом України 5,5 тисяч гривень. За картину "Маяк" дали 2 тисячі гривень, полотно "Ой, у лузі червона калина"оцінили в 500 гривень. Не проданою залишилася найбільша і найдорожча картина. На полотні російський "мір" із Путіним. Ціна стартує від 7 тисяч гривень.

"Земля розділена на дві частини, там де він йде — темрява, розруха, вибухи. Це власне Путін. Він кривавий, з косою, з якої тече кров. З іншої сторони — сонце, квітне земля. Голуб миру. Є життя, це там де немає цієї зарази", — говорить Ольга Клибанська.

Аукціон для ЗСУ
Фото: Суспільне Вінниця

Пшеничне поле, над яким нависли грозові хмари, але видніється сонце — таку картину забрав вінничанин Микола за 1800 грн.

"Вона має таку іскорку надії, сонце, яке пробивається крізь хмари. І цим чарує, тому я саме її захотів забрати. 1 800 — це дрібниця, яку я можу віддати", каже Микола.

Читайте також: "Малює бандерівське смузі, паляницю, російський корабель". Вінничанка організувала аукціон для ЗСУ

Зорганізувати аукціон у "Галереї 21" допомогла ГО "VinnSolard", де Ольга волонтерить. На захід запросили місцевих виконавців. Одна з організаторок Ольга Саркісова також придбала картину за 1 300 гривень. Говорить, там зображена її мрія.

"Дуже давно хочу повернутися в наш Крим. З 2013 року не була в Криму, принципово. Ця картина нагадуватиме мені що зовсім скоро ми туди поїдемо", — каже Ольга Саркісова.

Картина, де дідусь, після обстрілу російської армії, спостерігає як палає його квартира — змальована з життя.

"Будинок, який постраждав під час обстрілів. Квартира палає і дідусь дивиться на квартиру, якої вже не відновити. Вона відтворює почуття наших українців, яким немає де жити", .

Картина, на якій військовий із Луганщини, врятував кошеня і тримаючи його в долонях, заснув — теж не вигадка. Цю роботу за тисячу гривень купив вінницький музикант. Він знайшов бійця, з якого Оля змалювала картину і відправив полотно йому, як подарунок.

Аукціон для ЗСУ
Фото: Суспільне Вінниця

Вишиванку на однострої захисника Оля теж змалювала з життя. З торгів забрали її за півтори тисячі.

Аукціон для ЗСУ
Фото: Суспільне Вінниця

Мистецтвознавиця Оксана Колісніченко картини Ольги віднесла до, так званого, "наївного мистецтва". Каже, це коли немає рамок, як в академічному мистецтві. Натомість, людина творить душею. Картини з написами художниці належать до жанру "плакат".

"Наївне мистецтво — це душа України. Бо є у нас багато митців, які не мають професійної освіти, а малюють душею, серцем, малюють, бо не можуть не малювати. У неї лаконічні вислови, які вона включила в свої композиції", — говорить Оксана Колісніченко.

Аукціон для ЗСУ
Фото: Суспільне Вінниця

Гроші художниця збирає на тепловізійний приціл для захисників. Коштує він 104 тисячі гривень. 18 тисяч — заробила до аукціону, продаючи картини в інтернеті. Ще 29 тисяч зібрали на аукціоні. Залишилося 47 тисяч. Полотна, які не розкупили, Ольга продаватиме у соцмережах.

Читайте також

  • Картини військової з Вінниці виставили в одній з найбільших галерей Європи
  • "Щоб підняти дух бійців і подякувати": у Вінниці відкрили виставку дитячих малюнків

На початок