Вінничанин організував майстер-класи та розвиваючі ігри для переселенців

Вінничанин організував майстер-класи та розвиваючі ігри для переселенців

Вінничанин організував майстер-класи та розвиваючі ігри для переселенців
. Безкоштовне навчання та майстер-класи для дітей-переселенців зорганізував вінничанин Олександр Музика. Фото: Суспільне

Майстер-класи, розвиваючі ігри та заняття з рукоділля для переселенців у Вінниці організував місцевий житель Олександр Музика. До співпраці залучив педагогів, мисткинь та психологів.

За два місяці провели 32 зустрічі.

"Діти повинні мати дитинство. Ми продовжуємо посмішки, стан душі, щоб вони відчували себе як вдома, будучи в гостях в місті Вінниця", — розповідає Олександр Музика.

Заняття розпочинають із розвиваючих ігор. Їх проводить психолог Геннадій Чепурний. Аби діти краще запам'ятовували інформацію, застосовує систему мнемотехніка, яку розробив сам.

"На жаль, хвилювання, стреси впливають на процеси мислення. Тому ці вправи працюють , щоб зняти дитині психологічні блоки, покращити мислення. Це вправи, але вони є в основі системи", — говорить Геннадій Чепурний.

Вінничанин організував майстер-класи, математичні ігри та заняття з рукоділля для переселенців
Фото: Суспільне

Після навчання — заняття з творчості. Серед учасниць 9-річна Аня Нетреба, яка до Вінниці разом із родиною приїхала з Сум. Дівчинка з тканини виготовляє акулу.

"Тут дуже цікаво, я не хочу звідси їхати. В Сумах я вже все знаю. Маленьке місто. А Вінниця велика, мені подобається більше навіть", — каже Аня Нетреба.

Вінничанин організував майстер-класи, математичні ігри та заняття з рукоділля для переселенців
Фото: Суспільне

Майстер-клас із рукоділля для дітей тричі на тиждень проводить мискиня Олена Рокицька. Жінка має власну школу творчості.

"Мені дуже дивно, що 90 % дітей не робили нічого своїми руками. Ми робимо свічки, мандали, термомозаїку, їм все цікаво", — говорить Олена Рокицька.

Майстер-класи відвідує Ольга Кириленко з Харкова. У Вінницю разом із сином 6-річним Матвієм переїхали два місяці тому.

"Ми тут живемо в гуртожитку, тут живе 30 дітей, їм немає чим зайнятися, вони бігають коридорами. Тому такі майстер-класи їм дуже потрібні, вони дуже раді. Ще й є можливість трохи повчитися. Вони дуже чекають на такі зустрічі, дякуємо вам" , — розповідає Ольга Кириленко.

Допомагають волонтери і дорослим. Із ними працює психолог Ігор Цимбал.

"Вони важкі, вони не можуть говорити. Тільки починають, сльози душать. Для того, щоб пропрацювати цю групу, треба 1,5 години, щоб їх стабілізувати, потім починають розмовляти" , — каже Ігор Цимбал.

Заняття для дорослих проводять кілька разів на тиждень. Поліни Нітко з Луганщини пройшла уже три сеанси.

"Познайомились з психологом, дуже сподобалось заняття. Після всього, що ми пережили, така психологічна підтримка дуже потрібна, аби не впасти в депресію, тому що ми постійно читаємо новини. Вони мʼяко кажучи не втішні. Психолог вчить нас тримати себе в руках і переключатися на щось інше. Дуже допомагає" , — розповідає Поліна Нітко.

Майстер-класи та зустрічі проводять у тимчасових пунктах проживання переселенців.

Читайте також

  • Пʼять годин виготовляли квіти з українських хусток: у Вінниці відбувся благодійний проєкт для жінок
  • На Вінниччині безкоштовно роздають корм та оглядають тварин-переселенців
На початок