Шість вулиць та парк Дружби народів перейменують у Вінницькій громаді. Відповідне рішення ухвалили на сесії міської ради 29 квітня. Депутати проголосували одностайно.
"Процес декомунізації розпочався з 2014 року, але зараз, коли Росія чинить справжній геноцид українців, коли прагне знищити нашу ідентичність, ми не дозволимо продовжувати насаджувати нам їхній "руський мір". У нас є власна історія, власні герої, яких ми повернемо попри забуття і усі намагання радянщини вбити в нас істинний генетичний код", — говорить міський голова Сергій Моргунов.
Як зміняться назви
Вулиця Валентини Терешкової у Вінницьких Хуторах тепер носитиме ім'я землячки Тетяни Кошиць, яка народилася в цій частині міста. Співачка і диригентка популяризувала мелодію "Щедрик" у світі.
Вулиця Суворова стала вулицею Миколи Стаховського — лікаря і громадського діяча, який жив і працював у Вінниці в добу Української революції початку ХХ ст.
Один з топонімів — ювілейний. Вулиця Синьоводська, колишня Маяковського, названа на честь 660-річчя із часу битви на Синіх Водах проти татарської орди. Вона фактично сприяла заснуванню та укріпленню подільських міст, зокрема й Вінниці.
Вулиця Московська та провулки 1-й, 2-й, 3-й, 4-й, 5-й – стала вулицею Маріупольською (провулки Маріупольські) на честь міста-героя.
Вулиця та провулок Кутузова – тепер вулиця Братів Котенків, які загинули за Україну. Командир батальйону "Вінницькі скіфи" полковник Сергій Котенко, якому посмертно присвоєно звання Героя України, поліг у бою 9 березня. За два дні до цього, під Миколаєвом загинув його брат — айдарівець Олександр Котенко.
Вулиця та провулок Ватутіна – вулиця та провулок Левка Лук’яненка.
Колишній парк Дружби народів, який вінничани звично називають, як і озеро, Вишенським, поверне історичну назву "Вишенський".
Читайте також
- У центральному парку Вінниці демонтують пам'ятник Максиму Горькому
- У Вінниці хочуть перейменувати вулиці та площі в рамках деколонізації