400 тисяч гривень за тиждень. Вінницькі волонтери придбали автівки для україніських військових

400 тисяч гривень за тиждень. Вінницькі волонтери придбали автівки для україніських військових

400 тисяч гривень за тиждень. Вінницькі волонтери придбали автівки для україніських військових
. Фото: Суспільне Вінниця

Майже 400 тисяч гривень за тиждень зібрали вінничани для українських захисників. Про це Суспільному розповів волонтер Денис Романовський. Коштів вистачило на придбання двох автомобілів. Ще три джипи та два мікроавтобуси пригнали із Польщі до Вінниці.

Читайте також: "Зібрані кошти передам ЗСУ". Вінничанка продає власну колекцію весільних вінків

Денис Романовський із водіями: Ігорем Гордієнком та Володимиром Федчишиним повернулися з Києва. Туди, оборонцям України відвіз повнопривідний пікап та тепловізійний пристрій. Цю допомогу передали литовці. Розповідає, і досі шокований від того — про що почув і дізнався. Допомогу передали тим, хто зараз проводить зачистку територій.

“Військові, які там залишились, добивають "недобитків", які сподіваються вибратись. Ми відвезли військовим тепловізори, тобто, буде ще сафарі на окупантів. Там зараз такий настрій у військових, що вони їх в полон вже не беруть. Є діти розстріляні із зав’язаними руками. Для чого вбивати дітей я не розумію. Можливо, для тиску на батьків, це не вкладається в голову", — каже Романовський.

романовський
Фото: Суспільне Вінниця

Ще 4 автівки, в одній із майстерень, готують до відправлення вже цієї ночі. Їх пригнали з польського кордону. Одну з них передав литовський волонтер Йонас Охман, ще дві придбали за гроші вінничан.

романовський
Фото: Суспільне Вінниця

Денис Романовський каже, не сподівався, що менш ніж за тиждень зберуть майже 400 тисяч гривень. Спочатку планували придбати одну автівку для комбата, а в результаті купили дві. Автівки там зараз нищать швидко, і вони там дуже потрібні.

"Активно ведуться юойові дії. Окупанти намагаються знищити бойову техніку, зменшити мобільність наших військових. Тому намагаємося постійно привозити автівки", — говорить волонтер.

романовський
Фото: Суспільне Вінниця

Автівку для комбата пожене Павло Гуменчук. Це вже буде 15 його поїздка. За кілька тижнів хлопець здолав понад 15 тисяч кілометрів. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну хлопець працював у Польщі. До Вінниці повернувся 26 лютого.

"Ніхто не знав як воно буде. Переживав, що у Вінниці буде через тиждень. Хотілось повернутись допомагати”, — каже Павло Гуменчук.

З майстерні автівки вирушають на заправку. Попереду більше тисячі кілометрів до різних підрозділів. Пального потрібно багато, каже Денис Романовський. Тут теж є люди, які заправляють повні баки.

“Є багато питань, які потрібно допомагати вирішувати. Різні люди займаються різними справами. Денис забезпечує транспортом, ми теж чим можемо допомагаємо” — каже директор ТОВ “Поділлябетон” Тарас Присяжнюк.

романовський
Фото: Суспільне Вінниця

Порожніми автівки до захисників не їдуть. Їх завантажують гумдопомогою.

романовський
Фото: Суспільне Вінниця

Всі автівки сьогодні вирушають на Схід. Куди саме, Денис не уточнює. Каже, де можна — там проїдуть самі, де гаряче — назустріч виїдуть захисники.

Читайте також

  • Вінничани віддали для ЗСУ гроші, які шість років збирали на ремонт багатоповерхівок
  • 165 книг під відкритим небом: у Тульчині вшанували загиблих під час війни дітей
  • "Це наш обов'язок": працівники вінницької СТО безкоштовно ремонтують автівки для захисників
На початок