Майстер-класи з пісочної анімації та малювання фарбами ебру для дітей-переселенців влаштували в одному з вінницьких гуртожитків, де нині розміщують внутрішньо переміщених осіб. Заняття проводять працівники терцентру.
Цього разу майстер-клас провели для 20 дітей, які разом із батьками переїхали з інших регіонів до Вінниці, втікаючи від війни.
Разом із трьома дітьми техніки малювання ебру вчиться Вікторія Мартова. До Вінниці жінка переїхала місяць тому з Новоград-Волинського, бо, каже, боялася за дітей.
"Ми в інтернеті знайшли номер, зателефонували. Нам сказали, що залишилася остання кімната і ми заселилися. Малювати нам не складно, кожен вкладає те, що в нього всередині і намагається перенести це на папір", — каже Вікторія Мартова.
Також діти займаються пісочною анімацією. Павло Сероздінов каже, піском на склі малює вперше. Коли закінчиться війна таку ж дошку попросить у батьків.
10-тирічна Аня Яворович із Києва теж учасниця майстер-класу. До Вінниці, розповідає, переїхали місяць тому і майже ніде не були.
"У нас там вже почалися воєнні дії, ми ще встигли виїхати. Хочу додому", — каже Аня Яворович.
Вже тиждень у Вінниці донеччанка Валерія Васильєва. Розповідає, ходить до бібліотеки та прогулюється містом. Аби відволіктися — прийшла на майстер-клас із пісочної анімації та малювання фарбами ебру. Каже, тут добре, але хочеться додому.
"Спершу у нас було безпечно, а потім почалася війна і ми вирішили, що не можемо вже терпіти. На майстер-класі мені подобається. Красиво все виходить", — говорить переселенка з Донецька Велерія Васильєва.
Майстер-класи для переселенців влаштовують працівники вінницького терцентру, — каже соціальна працівниця Алла Іванченко.
"Проводимо майстер-класи з нашими відвідувачами, але тимчасово ми їх не приймаємо, тому вирішили проводити їх для внутрішньо переміщених осіб і зробити щасливішими дітей. Це певна емоційна розрядка, заспокоєння", — говорить Алла Іванченко.
Майстер-класи — безкоштовні. Проводитимуть їх двічі на тиждень.
Читайте також
- У вінницькому музеї переселенців безкоштовно навчають писанкарству
- "Звикає до нової домівки". У Вінниці зареєстрували першу патронатну сімʼю
- Замість вечірніх суконь — розвантажувальні жилети. Як вінницьке ательє працює для захисників