У Вінниці проводять тренінги з надання першої домедичної допомоги. Безкоштовні навчання зорганізувала "Всеукраїнська рада реанімації". Тренінги проводять як для цивільних, так і для військових, поліцейських і рятувальників, розповіла речниця медичної організації Оксана Поліщук.
Інструктори навчають основам тактичної медицини, зокрема зупиняти критичні кровотечі, накладати турнікети та джгути.

Тренінг із надання домедичної допомоги зорганізувала всеукраїнська рада реанімації. Курс розробили лікарі Тернопільського національного медичного вишу, — каже інструкторка Олена Воловик.
"Цей курс був розроблений нашими колегами, ми його трішки змінили. До медичних питань додали питання тактики, що робити, коли, як краще, як надавати допомогу в умовах обмеженого ресурсу, дефіциту турнікетів. Те, що ми маємо зараз", — говорить інструктор всеукраїнської ради реанімації Олена Воловик.
Тренінг триває 4 години: спершу — теорія, далі — практика. Уже провели три курси, — каже речниця всеукраїнської ради реанімації Оксана Поліщук.
"В умовах бойових дій "швидка" може не доїхати вчасно. Тому важливо, щоб люди, присутні на місці події, вміли коректно надавати домедичну допомогу до приїзду медиків", — зазначає Поліщук.

На тренінг разом зі своєю дружиною Людмилою прийшов Олександр Шваюн. Родина переїхала до Вінниці з Броварів. Чоловік каже, зараз вміння надавати домедичну допомогу знадобиться кожному.
"Це важливо, щоб врятувати життя при потребі, під час обстрілів, де є загроза. Добре, що є баланс теорії та практики", — говорить переселенець Олександр Шваюн.
Серед учасників тренінгу й 14-річний Дмитро Поліщук.
"Потрібно навчитися штампувати рану, користь турнікетами. Якщо буде критична ситуація, я намагатимуся допомогти людині і собі. Ніхто не чекав того, що в нас зараз робиться, тому треба вміти надавати допомогу", — каже Дмитро Поліщук.

Тренінги — безкоштовні. Участь у них беруть всі охочі. Час і місце наступних —організатори повідомлятимуть на своїх сторінках у соцмережах.
За словами Оксани Поліщук, наступний курс пройде 3 квітня.
Читайте також
- Рукоділля та психотерапія: у Вінниці проводять сеанси реабілітації для переселенців
- Шаховий клуб та книги шрифтом Брайля: у Вінниці облаштували притулок для незрячих переселенців
- "BanderaPower" в зону бойових дій. Вінницькі інженери розробили пристрій для зарядки ґаджетів