Бути чи не бути автоматам для збору пластикових пляшок у Вінниці: відповідь на петицію

Бути чи не бути автоматам для збору пластикових пляшок у Вінниці: відповідь на петицію

Бути чи не бути автоматам для збору пластикових пляшок у Вінниці: відповідь на петицію
. pexels, ілюстративне фото

Виконавчий комітет Вінницької міської ради відповів на петицію Анастасії Борисюк щодо встановлення автоматів для збору пластикових пляшок. Таку ініціативу вінничанка зареєструвала на сайті 22 листопада.

Анастасія Борисюк звернулася до міськради із проханням, аби при плануванні бюджету Вінницької територіальної громади на 2022 рік виділили гроші на встановлення автоматів для збору пластикових пляшок. Із 350 необхідних голосів за два тижні петиція набрала 465. Тож виконавчий комітет розглянув ініціативу та дав відповідь.

Принцип роботи таких автоматів: при здачі тари повертається частина грошей, сплачених при купівлі напою, або ж людина отримує бонуси для використання їх в тій чи іншій торгівельній мережі. Така система працює в багатьох супермаркетах різних країн Європи. Однак у більшості випадків — це є соціальна ініціатива саме торгівельних компаній, йдеться у відповіді на петицію.

Додають, в Україні співробітництво між виробниками та операторами торгівельних мереж не налагоджене. А закону, який би зобов'язав торгівельні мережі встановлювати такі фандомати, немає.

Наразі у Верховній Раді розглядають законопроект "Про управління відходами". Він передбачає, що компанії, які постачають продукти на ринок, будуть зобов’язані збирати, сортувати й утилізувати використану упаковку.

Планувати ж видатки на фандомат у проєкті бюджету міської територіальної громади на 2022 рік не будуть. Це нерентабельно.

Додають, у Вінницькій ТГ працює система роздільного збирання побутових відходів. І для такого сміття, як ПЕТ-пляшки, передбачено контейнери сухої фракції. Окрім цього, на контейнерних майданчиках багатоповерхівок встановлено 100 контейнерів для ПЕТ-пляшки. Також вінничани можуть здавати пластикові вироби в пункти прийому вторинної сировини. Розміщені такі в кожному мікрорайоні міста.

Читайте також

  • На Вінниччині волонтери допомагатимуть згенерувати COVID-сертифікати у застосунку "Дія"
  • 30 гектарів яблуневого саду. На Вінниччині запрошують запастись дровами на зиму
На початок