Перейти до основного змісту
До ракетної атаки було 60 плавзасобів, зараз – п'ять: яка доля зруйнованої веслувальної бази на Вінниччині

До ракетної атаки було 60 плавзасобів, зараз – п'ять: яка доля зруйнованої веслувальної бази на Вінниччині

Веслувальну базу ДЮСШ №2 у Ладижині на Вінниччині, яку торік 17 листопада зруйнувала російська ракета, визнали аварійною. Про це Суспільному розповіла тренерка Наталія Топалова.

Приміщення веслувальної бази ДЮСШ №2
Приміщення веслувальної бази ДЮСШ №2. Суспільне Вінниця

Що буде зі зруйнованим приміщенням та де нині тренуються спортсмени — дізнавалося Суспільне.

"Наша колишня база зараз в аварійному стані. Це все знесуть та, сподіваємося, відновлять, і діти тут будуть займатися. Були два елінгиСпоруда, призначена для побудови, зберігання та ремонту.: менший та більший. Вони були повністю доверху забиті човнами. І нічого з цього не залишилося. Була спортивна зала, де ми займалися. Зараз там нічого немає, на жаль", — розповіла Наталія Топалова.
Метал на веслувальній базі ДЮСШ №2
Метал на веслувальній базі ДЮСШ №2. Суспільне Вінниця

За її словами, на базі місяць розбирали завали, експертиза підтвердила: приміщення аварійне.

"Тренування там не проходять, але зберігаються деякі наші речі, які залишилися від того удару. І, можливо, влітку ми сюди будемо приходити, щоб трохи тренуватися. А на ніч будемо все туди переносити. Нам спочатку пообіцяли, що базу відновлять, що веслування в Ладижині залишиться, але поки війна не закінчиться, немає сенсу тут щось відновлювати, бо немає жодної гарантії, що сюди знову не прилетить", — сказала Наталія Топалова.
Тренування у спортзалі
Тренування у спортзалі. Суспільне Вінниця

Зараз колектив тренуються на базі санаторію-профілакторію "Ладижинський".

"Ми тут займаємося у другій половині дня, тут близько до води. Коли погана погода, то на воду не виходимо", — сказала Наталія Топалова.
Спортсмени перевіряють човен
Спортсмени перевіряють човен. Суспільне Вінниця

Відвідувачка спортшколи Катерина Капелюшна веслуванням займається три роки. Каже, що колишня база для них була другим домом.

"Було емоцій багато, ми і плакали, бо не розуміли, що буде далі. Взимку і так не тренуємося на базі, тренувалися у спортзалі, але, коли почався літній сезон, коли вже потрібно виходити на воду, то дуже важко, бо нам човни потрібно нести до пляжу. Це велика дистанція, дорогу потрібно переходити. Зараз поки весна і відпочивальників небагато, це ще нормально, а далі нам потрібно буде переступати через людей і це буде незручно", — сказала Катерина Капелюшна.
Спортсмен несе човен
Спортсмен несе човен. Суспільне Вінниця

За словами Наталії Топалової, до ракетної атаки на базі було 60 плавзасобів. Зараз мають чотири човни та шлюпку, які придбали за гроші з міського бюджету та завдяки закордонним донорам. Для 50 спортсменів цього замало.

"Зараз у нас п'ять човнів: шлюпка "двійка" — на дві людини, й чотири одномісних човни. Одночасно на воду можуть виходити шестеро дітей, але весел у нас тільки на чотири човни", — сказала Топалова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня
Вибір редакції
На початок