Жителька Жмеринки Катерина Вдовиченко виготовляє натуральні чипси з томатів та сушені фрукти і ягоди. На Вінниччину жінка переїхала з синами з Миколаєва. У пошуках нового старту після переїзду й заснувала власну справу. Все вирощує на власній присадибній ділянці, готує без цукру, консервантів та хімії.

Суспільному Катерина Вдовиченко розповіла, що за освітою вона технолог харчової промисловості. Нині своє захоплення перетворила у бізнес. Вона виготовляє чипси з томатів, а також сушені яблука, груші, сливи, малину й ожину.

Спершу фрукти сушила для дітей, а далі вирішила започаткувати власну справу.
"Це можна додавати у випічку або їсти так, як вітаміни. Воно висушується не при високих температурах, тож усі вітаміни, які є в фруктах, зберігаються. Тобто це натуральні вітаміни та корисні смаколики, які можна їсти без жодної обробки. Це була така перша спроба, як воно буде, що воно буде", — розповіла Катерина Вдовиченко.

Торік у сусідньому селі придбали присадибну ділянку, на ній вирощують овочі й фрукти.
"Рік ми прожили у Северинівці, а потім переїхали до Жмеринки, але саме у Северинівці ми побачили, що люди тут багато займаються садочками, малиною. І, щоб якось заробити гроші, ми спершу збирали малину в людей, а потім у нас з’явився шанс придбати ділянку під виплату. Це була перша спроба спробувати, чи воно взагалі вийде, бо ринок ми не досліджували, як воно продається, чи воно варте того", — сказала жінка.

За її словами, найбільше люди замовляють чипси з томатів, а також сушені яблука.
Катерина розповіла: для того, щоб висушити яблука, спершу їх чистить від шкірки.
"Я знімаю шкірку, вирізаю серцевинку, щоб не було кісточок і перетинок, і нарізаю на кубики. Головне, щоб воно було достиглим, бо тоді воно буде солоденьким. Нічого не додаю, воно має свій цукор і при висушуванні робиться солодким".

Далі нарізані слайси яблука жінка викладає на піддон для сушіння.
"Сушиться приблизно 20 годин при температурі від 50 до 60 градусів. Викладаю в один шар, щоб добре просушилося".

А ось до томатів, на відміну від решти фруктів, жінка додає спеції.
"Спеції: сіль, цукор, часник сушений. Потім можна їсти, як чипси або зробити із них в’ялені помідори, додавши до них масло".

Термін придатності сушених овочів та фруктів — до одного року. Готову продукцію Катерина Вдовиченко пакує по 200 грамів. Ціна — 60 гривень.

Поки жінка працює у мінус, але, оскільки справа до душі, то вірить, що бізнес буде розвиватися.
Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp