Перейти до основного змісту
На Вінниччині відкрили майже тисячу проваджень через порушення військового обліку

На Вінниччині відкрили майже тисячу проваджень через порушення військового обліку

ТЦК та СП
Працівник ТЦК та СП за роботою. Getty Images

Вінниччина опинилася серед регіонів із найбільшою кількістю виконавчих проваджень за порушення військового обліку. Від початку року в області відкрили 950 справ через несплачені штрафи від ТЦК. Найчастіше порушення фіксують серед чоловіків віком від 25 до 45 років.

Про цей повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

Загалом по країні з початку року відкрито 17 007 проваджень за порушення військового обліку. Це — в середньому 4,7 тисячі нових справ щомісяця. Закрито лише 16% проваджень — 2 779 справ.

Найчастіше штрафують чоловіків віком 25–35 років — вони становлять 43,8% усіх справ. Ще 39% — це чоловіки віком 36–45 років. Жінок штрафують рідко: лише 0,1% проваджень відкрито проти них.

Рекорд за кількістю проваджень проти однієї людини встановлено в Одесі — Приморський районний ТЦК відкрив одразу 7 справ проти одного чоловіка.

Щоб перевірити, чи відкрито провадження через штраф ТЦК, вінничани можуть скористатися сервісом Опендатабот. Для цього потрібно ввести ПІБ і дату народження. Також можна сформувати довідку про наявність або відсутність боргів.

Штрафи за порушення правил військового обліку

Чоловікам віком від 18 до 60 років, які не оновили свої дані у ТЦК та СП або не перебувають на військовому обліку, загрожує штраф від 17 000 до 25 500 грн під час воєнного стану чи за повторне порушення — таку норму було введено торік. До того сума штрафу складала 1700 грн. Штраф для громадян становить від 17 000 до 25 500 грн, а для посадових і юридичних осіб — від 34 000 до 59 000 грн.

Якщо штраф не сплатити вчасно, сума подвоюється після передання справи до виконавчої служби. Водночас сплата штрафу не звільняє від виконання зобов’язання, яке було порушено — тобто від необхідності дотримуватись правил військового обліку.

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня 2024 року український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.

18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.

З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.

26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram, YouTube та Whatsapp

Топ дня
Вибір редакції
На початок