Проєкт "Будинок сховище" для жінок та дітей, які зазнали домашнього насильства діє на Закарпатті близько двох років. Тут надають безкоштовне житло на рік, а також проводять семінари з психологічного відновлення.
За словами організаторки Мар’яни Капустинської, учасниками проєкту "Будинок сховище" наразі є 8 жінок та 18 дітей.
"Мета проєкту — допомогти жінці встати, допомогти змінити мислення, тому що коли жінка живе в деструктивних відносинах, то вона вважає, що це норма, що десь вона заслужила таке, можливо вона бачила в дитинстві деструктивні відносини", — розповідає Мар’яна Капустинська.
Участь у проєкті безкоштовна. Допомагають учасникам троє жінок, серед яких — фахівчиня соціальної роботи Юлія.
"Сюди потрапила як потерпіла від домашнього насильства, пройшла програму в пришвидшеному темпі за 4 місяці і залишилася допомагати Мар’яні. Починала свою допомогу в цьому проєкті з того, що жінкам допомагала відновлюватися фізично, тобто проводила заняття з фітнесу. Коли ти пережив на власному досвіді цей стан, то хочеться допомагати іншим, допомагати жінкам вийти з цього стану також", — каже Юлія.

Проєкт "Будинок сховище". Суспільне Ужгород
Гізелла Сабов у проєкті бере участь 10 місяців. Жінка розповідає, що жила з чоловіком 16 років та має з ним 6 спільних дітей.
"Ці всі 16 років я жила в домашньому насильстві. Зміни великі бачу, тому що якщо брати якою я прийшла сюди, я взагалі нічого не розуміла, що відбувається, як. Вважала, що це мені взагалі непотрібно. А зараз я почуваюся так, що я можу сама комусь допомогти. Діти теж набагато краще почуваються, заспокоїлися дуже. Найбільше, що сподобалося, що мене прийняли такою, яка я була, тобто на мене не дивилися, яка я прийшла, скільки в мене дітей. у мене просто повірили", — розповідає Гізелла Сабов.

Проєкт "Будинок сховище". Суспільне Ужгород
За час роботи проєкту до нього долучилися 16 жінок.
"Ми надаємо такі базові речі: житло, харчування, щоб жінка могла зрозуміти, що вона в безпеці, а пізніше з нею ми працюємо. Вони проходять програму, як називається "Програма відновлення шикарної жінки", яку написала Ольга Пересвєтова. Ми співпрацюємо з різними організаціями, психологами. Зараз у нас уже є випускниці, які вже працюють, є такі, які вже працюють, але ще проживають, бо збирають фінансову подушку", — додає Мар’яна Капустинська.

Проєкт "Будинок сховище". Суспільне Ужгород
Колишня учасниця проєкту "Будинок сховище" Аріна, наразі працює в туристичному агентстві в Ужгороді.

Аріна. Суспільне Ужгород
"Я пройшла програму успішно, мені було дуже важко, це була психологічна, фізична підтримка. Я дуже вдячна проєкту "Будинок сховище" за цю підтримку. Важко, але при тому всьому я отримала таку свободу всередині себе, я почуваюся дійсно вільною жінкою", — зазначила Аріна.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok