Перейти до основного змісту
Нацпарк "Синевир" впродовж двох років реалізовуватиме міжнародний проєкт: досліджуватимуть озеро

Нацпарк "Синевир" впродовж двох років реалізовуватиме міжнародний проєкт: досліджуватимуть озеро

Досліджуватимуть озеро: нацпарк "Синевир" реалізовуватиме міжнародний проєкт
Досліджуватимуть озеро: нацпарк "Синевир" реалізовуватиме міжнародний проєкт. Національний природний парк "Синевир" | Facebook

Національний природний парк "Синевир" впродовж двох років реалізовуватиме міжнародний проєкт "Запровадження моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення в Карпатському регіоні".

Про це повідомляють на Facebook-сторінці нацпарку.

"Одним із ключових аспектів дослідження є вивчення екологічного стану озера Синевир, змін його водного режиму, складу флори і фауни, а також впливу антропогенних факторів"породжений людиною" вплив на біосферу", — йдеться у публікації.

Основною метою проєкту є створення сучасної системи моніторингу водно-болотних угідь, що базується на інноваційних технологіях і передових наукових практиках. Це дозволить більш детально та об'єктивно оцінювати екологічний стан озера, змінюваність його водного балансу, флори та фауни, а також прогнозувати можливі загрози для екосистеми, повідомили у НПП "Синевир".

Науковці планують застосовувати новітні методи дослідження, зокрема дистанційне зондування, геоінформаційні системи, а також сучасні хімічні та біологічні аналізи. Встановлення сучасних метеостанції та гідропоста на Синевирському озері, дозволить оперативно отримувати показники стану водно-болотного угіддя та обмінюватися ними на міжнародному рівні в Карпатському регіоні, йдеться у публікації.

Партнерами проєкту є Ужгородський національний університет, словацький національний природний парк "Полоніни", Інститут високогірної біології Жилінського університету, румунський національний природний парк "Марамурешські гори" та Технічний університет Клуж-Напока.

Що відомо про озеро Синевир

Озеро Синевир є одним із найбільш загадкових природних утворень в Україні, розташоване в Національному природному парку "Синевир". Воно знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря, має площу водного дзеркала до 7,7 га, а його найбільша глибина сягає 24 метрів, зазначають у Facebook-сторінці НПП "Синевир".

Синевир утворився внаслідок тектонічних процесів приблизно 10 тисяч років тому. Землетруси та зсуви порід спричинили утворення природної загати, що перегородила русло гірських потоків, утворивши озеро. Його води поповнюються за рахунок атмосферних опадів та підземних джерел, а стік практично відсутній, що робить його екосистему унікальною.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

Топ дня
Вибір редакції
На початок