У клубі "Говоримо українською" в Закарпатській науковій бібліотеці імені Федора Потушняка щосереди охочих безкоштовно навчають правильно писати й говорити українською мовою.
Уроки у клубі "Говоримо українською" проводить Надія Яблонська — завідувачка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів. З її словами клуб діє два роки за сприяння Карпатського фонду та фонду Франції.
"Він для всіх, хто хоче перейти з російської на українську, або просто удосконалити свою українську. Це форма уроку, який буває різного формату: буває, що я даю якусь невеличку тему, буває, що ми говоримо про те, як правильно писати слова, прийменники, займенники, а буває, що пишемо диктанти, тобто щоразу щось нове, щось цікаве, щоб людям було легше переходити на українську і починати спілкуватися українською", — розповідає Надія Яблонська.

Клуб "Говоримо українською". Суспільне Ужгород
Заняття з української мови проводять щосереди о 15 годині. Серед учасників клубу вимушена переселенка з Харкова Ельвіра Борковська. Жінка відвідує клуб понад два роки.
"Я із Харкова, у нас було російськомовне населення, я читала, я пісні співала, я розуміла, але погано говорила, а ось зараз я і в магазині, і на базарі я можу розмовляти українською мовою. Дуже потрібний клуб, дуже. Я думаю, що це для всіх, для всіх, тому що ми зараз повинні розмовляти українською мовою всі", — каже Ельвіра Борковська.

Ельвіра Борковська. Суспільне Ужгород
"Я громадянка Росії, але живу в Ужгороді з 2011 року 14 років, бо вийшла заміж за українця. Моє коріння українське, мій тато з Хмельниччини. Мені дуже подобалося, що ми багато читали, хоча я українську мову розуміла з дитинства. Тут настільки цікаво, що іноді такі несподівані завдання бувають", — додає Галина Варнацька.
За словами Надії Яблонської, клуб "Говоримо українською" відвідують близько 10 людей, які є постійними членами клубу. Заняття тут триває годину.

Клуб "Говоримо українською". Суспільне Ужгород
"Якщо хтось хоче долучитися, будь ласка, ми завжди раді всім новим членам, хто хоче опанувати українську, вдосконалити українську, ми завжди раді. Тут зараз більшість вимушені переселенці, але до клубу також долучаються наші колеги, вони приходять, тому що помічають у своєму мовленні використання багатьох русизмів, тому цього позбутися", — додає Надія Яблонська.

Клуб "Говоримо українською". Суспільне Ужгород
Долучитися до клубу охочі можуть щосереди о 15 годині в Закарпатській науковій бібліотеці.
Читати ще
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok