Перше заняття курсу мобільної фотографії провели в Ужгороді для жінок, які мають власну справу. До курсу долучилися 14 жінок. Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту "Вона хаб" в Ужгороді Інна Лопатченко.
За словами Інни Лопатченко, навчання тут безкоштовне. Загалом курс мобільної фотографії має 10 занять: це теорія і практика.
"Хаб "Вона" у місті Ужгород — це кар’єрний та бізнес-хаб для жінок, тобто це допомога економічного наснаження жінок, тому один із напрямків у нас є зараз — це кар’єрний напрямок, а другий напрямок — це допомога жінкам у розвитку свої справи. У нас багато жінок на Закарпатті, які роблять якісь крафтові вироби своїми руками, і ми зрозуміли, що їм не вистачає досвіду та знань у просування в соцмережах своїх товарів, тому одна із умов — вміти робити якісні фото. Таким чином ми сформували цей курс, це вже в нас 5 курс", — розповідає Інна Лопатченко.

Фотографиня Ірина Саглиця вчить жінок робити світлини власних виробів. Такий курс мобільної фотографії проводять для жінок, які започаткували власну справу. Серед них Вікторія Горбач — вимушена переселенка з Ірпеня.
"Я тут і започаткувала свою власну справу — пошиття сумочок зі шнурів, ось хочу показати. Для того, щоб мені цю справу просувати, я хочу навчитися фотографувати свій товар. Раніше я фотографувала, як уміла, як могла, по-своєму, але хочеться навчитися у професіонала, у тієї людина, яка може показати, як правильно і гарно це робити, тобто зробити ті фото, щоб вони були гарні та ефективні", — розповідає Вікторія Горбач.
Багатодітна мама Наталія Стандник каже, що вирішила використати свою декретну відпустку на перекваліфікацію, щоб своє хобі перетворити на справу життя і мрію.
"Я займаюся пошиттям дитячого і дорослого текстилю в ліжко. Цією справою я займаюся вже 4 роки, я розвиваюся в цій справі. Вирішила трішки підняти свій рівень у фотографії, оскільки мені це дуже потрібно для використання в соцмережах, тобто щоб зробити свій візуал більш дорогим, тому що я хочу підняти свій чек на свій товар", — додає Наталія Стандник.

Ужгородка Галина Максимець займається тейпуванням — спеціалізованою методикою використання еластичних стрічок для підтримки та зцілення м’язів, суглобів та тканин.
"Я вже більше року відвідую хаб, завдяки хабу я виграла грант на навчання. Я навчаюся на реабілітолога, наразі я вже засвоїла тейпування, я майстриня з тейпування, уже проводжу майстер-класи, навчаю жінок бути молодими. Я дуже хочу свої майстер-класи показувати на просторах інтернету, дуже хочу навчитися фотографувати, робити якісні реклами і фотографії", — каже Галина Максимець.
За словами Ірини Саглиці, на курсі предметної мобільної зйомки жінки навчаються, як правильно використовувати параметри камери телефону, щоб фотографія вийшла максимально якісною.
"Ми вивчаємо основні правила композиції кадру, як правильно налаштовувати світло, як правильно працювати з денним світлом, як використовувати штучне освітлення, а також як підбирати локацію та який потрібен реквізит, щоб фотографія вийшла рекламною, креативною і приносила продажі для розвитку бізнесу", — додає фотографиня.

На цей курс зареєструвалися 14 жінок. Більшість — вимушені переселенки, каже Інна Лопатченко.
"90% — це вимушені переселенці, а 10% орієнтовно — це місцеві. У нас подали понад 80 заявок, а ми змогли відібрати лише 14. Це проходило у два етапи. Спочатку ми відібрали дівчат, які мають свою справу. Потім запросили цих дівчат на мотиваційну зустріч і так відібрали. Для дівчат це все безкоштовно, це фінансується фондом ООН у галузі народонаселення. Вони приносять свої вироби, вони можуть собі портфоліо напрацьовувати і так вони закінчують курс з готовими своїми роботами", — додала Інна Лопатченко.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok