Перейти до основного змісту
На Закарпатті зібрали необхідні 1000 підписів на петицію щодо мораторію на будівництво вітроелектростанцій у Карпатах

На Закарпатті зібрали необхідні 1000 підписів на петицію щодо мораторію на будівництво вітроелектростанцій у Карпатах

Закарпатці зібрали необхідні 1000 підписів на петицію щодо запровадження мораторію на планування і будівництво вітрових електростанцій на гірських територіях Карпат в межах області.

Про це повідомили на порталі "Єдиної платформи електронної демократії DEM".

Петицію до Закарпатської обласної ради 6 січня 2025 року зареєструвала Наталія Вишневська. Станом на час виходу публікації, 31 січня, вона набрала необхідні 1000 підписів для розгляду депутатами обласної ради.

"Враховуючи ризик згубних наслідків для довкілля та порушення балансу державних, громадських та приватних інтересів під час планування і забудови гірських територій Карпат просимо вас внести на розгляд пленарного засідання Закарпатської обласної ради проєкт рішення щодо запровадження мораторію на планування і будівництво вітрових електростанцій на гірських територіях Карпат в межах області на період до затвердження Схеми планування гірських територій Карпат", — йдеться у тексті петиції.

Що відомо про будівництво вітрових електростанцій у Карпатах

Станом на зараз існує кілька промислових проєктів з будівництва вітропарків у високогір'ї українських Карпат — на полонині Руна, Лютянська Голиця, Гостра, Красна, Апецька та на горі Плеша.

Екоактивісти наголошують про потенційну шкоду від будівництва вітрових електростанцій у високогір'ї Карпат. Так 22 січня 2025 року Міндовкілля видало наказ про зупинення розгляду документів з оцінки впливу на довкілля щодо проєкту будівництва вітряків на полонині Руна.

31 січня, на Facebook-сторінці ГО "Зберегти Пікуй" повідомили, що екоактивісти виявили вирубку лісу ніби-то для прокладання дороги, яка призначена для будівництва вітроустановок на горі Гостра та ймовірно полонині Руна.

Голова Жденіївської селищної ради Василь Култан відмовився коментувати Суспільному ситуацію з будівництвом лісової дороги на території громади.

Також Суспільне намагається отримати коментар від представників компанії-будівельника та лісового господарства.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок